Emile-Cohl okulu eleştirilerin odağında

Emile-Cohl okulu eleştirilerin odağında

Bunun farkında olan bir tanıtım şirketi, kendisine iş veren sanat okulu yönetiminin haberi olmaksızın, her kitleden insan ile bir aradayız görüntüsü vermek için bir skandala imza attı.

Fransa’da faaliyet gösteren Emile-Cohl’nin internet sitesinde yayınlanan bir fotoğrafta, farklı kültürlerden insanların olduğu görülüyor, ancak gördüğünüz sizi yanıltmasın çünkü yukarıda gördüğünüz fotoğraf, fotoğrafın orjinali değil.

Çok kültürlülük algısını aşılamak isteyen reklam şirketi, fotoğraf karesinde yer alan kimi beyaz öğrencilerin yüzünü siyahi yüzlerle ile değiştirdi. Fotoğrafın orjinalinin ortaya çıkması sonrasında da skandal patlak verdi.

Fransa’nın gündemine bir anda bomba gibi düşen bu gelişme sonrasında açıklama yapan Lyon’daki okul yöneticileri özür diledi. Daha sonrada fotoğrafı yayından kaldırdılar.

Okul bu skandal için Amerikan tanıtım şirketini suçlarken, okul müdürü Antoine Riviere, Los Angeles’taki yeni kolejleri için bir Amerikan halkla ilişkiler şirketine bazı fotoğraflar gönderdiklerini ve bilgileri olmadan bunların değiştirildiğini söyledi ve “Bu, okulumuzun temsil ettiği değerlerin tamamen antitezi” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*