Emrah küçük ama cümlesi büyük!

Küçük Emrah olarak nam salan, acıların çocuğu rolleri ile tanınan Emrah’ın doğduğu yıl olan 1971’de kamera karşısında olan, ki ondan 12 yıl öncede (1959) tiyatro hayatına başlayan Cihat Tamer’e söylediği sözlerin ‘boyunu aşan’ ifadeler olduğu herkesin ortak fikri.

Bu aralar işsiz güçsüz dediği usta isme, birde ‘arkadaş’, ‘hadsiz’, ‘saygıyı hak etmiyor’ gibi ifadeler kullanması ise Emrah’ı sevenlerinin gözünde tüketen bir adım oldu.

Sözleriyle tartışma yarattı

Nihayetinde içerisinde bulundukları bu Dünya, usta-çırak ilişkisine sahip bir mecradır. Senden önceleri vardır ki, Cihat Tamer gibi isimler bu işin duayenleri, bugün en ünlü oyuncu dediklerimizin izleyip, keyif aldığı ve hatta izlerken onlardan bir şey kaptığı insanlardır.

Evet, çok kez aynı isim tarafından eleştirildiği için artık dayanamamış olabilir, öfkesine yenik düşmüş de olabilir ama bunun yolu kendinden büyük, içinde bulunduğun sektör için çalışmış çabalamış bir insana hakaret etmek değildir. Bunun yerine, eleştirilerini yerinde bulmuyorum, bunlar haksız ithamlar, yine de büyüğümdür, o nedenle yanlış bir şey söylemiş olmamak için susuyorum dese ‘Küçük’ Emrah olmaktan çıkardı. Yapamadı..

Kaldı ki Cihat Tamer bir oyuncuyu eleştiren ilk tiyatrocu değil. Bilhassa tiyatrocular ve sektörün usta isimleri, yeni dönemin oyuncularını sık sık eleştirip, oyunculuklarını beğenmediklerini açıklıyorlar.

Biz Emrah’ın bu öfkesini, parada anlaşamadığı iddia edilen Aşk ve Mavi’den ayrılışına bağlayalım.. Kafası ona takık bir vaziyette idi, Cihat Tamer’in hakkında söylediklerini duyunca da öfkelendiğini umalım. Ve yine umalım ki Emrah büyüğüne karşı saygısızlık ettiğini fark ederek özrünü dilesin ve bu hoşnutsuzluk tatlıya bağlansın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*