Engin Akyürek’in ‘Sessizlik’ kitabı raflarda yerini aldı

Engin Akyürek'in 'Sessizlik' kitabı raflarda yerini aldı

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan, yurt dışında en sıkı takip edilen oyunculardan olan Engin Akyürek, içinde 21 hikaye bulunan kitabına Sessizlik adını verdi.

Yeni kitabında 21 öykü anlatan yakışıklı oyuncunun kitabında ki bu öykülerin önemli bir bölümü, daha önce de yazılarını yayınladığı Kafasına Göre dergisinde yayınlandı. 3’ü ise ilk defa Sessizlik kitabında yayınlandı.

Raflarda yerini alan kitapta, eski günlere olan özlemi, bayramlarda herkeslerin bir araya geldiği, boş bir arazi bulunca topu kapıp oraya koşturan çocukların olduğu, insanların komşusunun evini kendi evi gibi bildiği zamanların acı tatlı hikayelerine yer verdi.

Ünlü oyuncunun kitabında yer alan bir alıntıda paylaşalım:

Arsızlığı aramızdaki ilişkinin zamansal yolculuğuyla ilgili değildi. Arsız olduğu zamanlar gözlerini bana diker, benimle dalgasını geçip kedilik görevlerini asla yerine getirmezdi. Kedinin görevleri mi olur, demeyin. Hani kendini iki sevdirir, yalandan miyav der, oyun icabı da olsa suçluluk duygusu yaratır ya, ondan diyorum…

Dünyanın en güzel aşk sahnesini çekiyorduk. Kolumdaki hesap makineli saatime bakarak “Pardon! Saatiniz kaç” demişti. Saatim 8.15’i gösteriyordu. Zamanın çeyrekliğinin bir lüzumu yoktu. Yirmi geçelerde inecekti zaten. Sesini içimin kayıt cihazı hafızasına almıştı. Bütün seslerde artık onun da notası olacaktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*