Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları Başlayacak

Kültür sanatın büyük destekçisi olan Enka Kültür Sanat, 12 Şubat 2019 tarihinde tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Büyük beğeni toplayan 13 farklı performansın özel bir sahnede bir araya getirilmesiyle oluşan 31. Yıl Tiyatro Buluşmaları 8 sezondur sergileniyor.

8 sezondur sergilenen tiyatrolar, sergilendiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynuyor. Her yıl “Profesyonel” oyunu ile başlayan Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, bu yılda geleneği bozmayacak.

12 Şubat’ta Perdeler Açılıyor

Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları 12 Şubat’ta perdelerini aralamaya başlıyor. İlk haftada sergilenecek olan oyun ise “Profesyonel” olarak yer alıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sergilenecek olan oyunun yönetmeni ise Işıl Kasapoğlu olarak yer alıyor.

Oyunda ünlü tiyatrocular bulunuyor. Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli, Cenap Oğuz’un rol alan isimler arasında. Profesyonel oyununu izlemek isteyenler 12 Şubat Salı akşamını bekliyor.

Kör Baykuş 14 Şubat’ta

İlk performans 12 Şubat günü sergilenecek olan “Profesyonel” oyunu olurken ikinci oyun ise “Kör Baykuş” olarak yer alıyor. 14 Şubat 2019 Perşembe akşamı sergilenecek olan Kör Baykuş, Sâdık Hidâyet’in romanından esinlenilerek oluşturulan ve yine Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğinde gerçekleşen bir oyun olarak performans gösterecek.

Sermet Yeşil’in tek başına rol almış olduğu Kör Baykuş’tan sonra 18 Şubat 2019 günü “Meçhul Paşa”, 26 Şubat 2019 günü ise “Yüzleşme” oyunları sergilenecek. Meçhul Paşa Tiyatroadam’a ait olurken Yüzleşme ise Duru Tiyatro tarafından izleyici ile buluşacak.

Mart Ayında Tiyatro Rüzgarı

Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları Mart ayında da devam edecek. 5 Mart günü Aysa Prodüksiyon tarafından imzalanan “1984-Büyük Gözaltı” oyunu sergilenecek. Ardından sahneye Gizem Bilgen çıkacak. 19 Mart günü oluşturduğu dans kareografisini sergileyecek olan Bilgen “Lokasyon” gösterisini seyircinin beğenisine sunacak.

Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları Mart ayında da devam edecek. 5 Mart günü Aysa Prodüksiyon tarafından imzalanan “1984-Büyük Gözaltı” oyunu sergilenecek. Ardından sahneye Gizem Bilgen çıkacak. 19 Mart günü oluşturduğu dans koreografisini sergileyecek olan Bilgen “Lokasyon” gösterisini seyircinin beğenisine sunacak.

27 Mart gününe gelindiğinde ise ünlü tiyatro müzisyeni olan Çiğdem Erken ve orkestrası tarafından ünlü sanatçılar sahnede yer alacak. Dünya Tiyatro Günü’nün kutlanacağı bugün de Enka Kültür Sanat tarafından beşinci kez “Sahnelerden Aşk Şarkıları” özel konseri gerçekleştirilecek. Bu konserde sürpriz sanatçılar bulunacak.

Nisan Ayı Dolu Dolu Geçecek

Bahar aylarının tiyatro ile buluşacağı Nisan ayında da Enka Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları devam ediyor olacak.

  • 2 Nisan 2019 günü Moda Sahnesi tarafından “Kıyı” oyunu,
  • 8 Nisan 2019 günü Talimhane Tiyatrosu tarafından “Zebercet” oyunu,
  • 9 Nisan 2019 günü saat 13:30’u gösterdiğinde Müjdat Gezen, Can Gürzap, Tilbe Saran, Şevket Çoruh, Özalp Birol gibi ünlü sanatçıların katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanan ve Türkiye Tiyatro Vakfı tarafından düzenlenen “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” paneli,
  • 10 Nisan 2019 günü Tiyatro Öteki Hayatlar tarafından “Persona” oyunu,
  • 12 Nisan 2019 günü Tiyatro Hemhal tarafından “Tırnak İçinde Hizmetçiler” oyunu,
  • 15 Nisan 2019 günü Dostlar Tiyatrosu tarafından “Merhaba” oyunu,

sergilenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*