Erkenci Kuş sosyal medya ilgisini kaybediyor

Erkenci Kuş sosyal medya ilgisini kaybediyor

Televizyonlarda ki reyting başarısına rağmen, ilk 5-10 bölümünde sosyal medya’da televizyon yapımları arasında en büyük ilgi odağı olan Erkenci Kuş, bir kaç haftadır bu ilgiyi yitirmeye başladı.

Sosyal medya’da en çok konuşulan ve beğeni alan etiketlerin listelendiği ‘Social Wit List’e eski bölümleri ile adını yazdırmayı başaran, Sanem ve Can aşkı ile büyük ilgi odağı olan dizi, son zamanlarda bu popülerliğini fazlası ile kaybetti.

Sosyal medyada ilgi azaldı

En popüler çiftlerde serüveninin başlarında ilk sırada yer alan, yine en popüler kadın ve erkek oyuncular listesinde 1. sırada yer alan Sanem ve Can karakterleri 2. 3. sıralara geriledi.

Son darbeyi ise dün akşam yedi. Kendi yayın gününde normalde her daim en çok konuşulan televizyon yapımı olan Erkenci Kuş, birinciliğini de Çukur’un tekrarına bıraktı.

Oyuncuların popülerliği kadar dizilerin popüleriğini de yansıtan bir liste olan sosyal medyada yaşanan ilgi kaybı paralel olarak televizyona da yansıyabilir. Bakalım Erkenci Kuş’un sadık izleyicisi sosyal medya ile mi ilgilenmiyor, yoksa sadık izleyici Erkenci Kuş’a olan bağlılığını mı kaybediyor, önümüzde ki haftalarda ekran reytingleri ile daha net bir görüntü sunacaktır.

Somera verilerine göre, liste ve reytinglere gelecek olursak;

SHOW TV Çukur’un Tekrar’ı 13.56 reyting ile 22 Eylül’de sosyal medya birincisi, STAR TV’de yayınlanan Erkenci Kuş 11.59 reyting ile gün ikincisi, Atv’nin dizisi Sen Anlat Karadeniz 6.80 reyting ile gün üçüncüsü, Fox’un yeni dizisi Bir Deli Rüzgar 6.05 ile gün dördüncüsü, Bir Deli Rüzgar’ın tekrarı da 5.23 ile gün beşincisi oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*