Erkenci Kuş yükseldikçe, Bir Deli Rüzgar düşüyor!

Erkenci Kuş yükseldikçe, Bir Deli Rüzgar düşüyor!

Erkenci Kuş yükseldikçe, Bir Deli Rüzgar düşüyor!

29 Eylül’de 4 dizi rekabet için yarıştı. Yaz döneminde elde ettiği başarı ile, yeni sezon başlayınca Cumartesi gününe alınan Erkenci Kuş, Cumartesi günü için adeta ‘haksız rekabet’ edercesine, hangi gün yayınlanırsam yayınlanayım birinci olurum dercesine bir kez daha reytinglere damga vurdu.

Tüm grupları birinci olarak bitiren Erkenci Kuş, total grubunda bile özeti ile en çok izlenen 3. yapım olma başarısını gösterdi. 20+ABC1 grubunda ise ilk iki sırayı kapattı.

6.21 ve 16.77 share ile günü birinci kapatan dizinin hemen arkasında, geçtiğimiz sezonlarda Cumartesi gününe damga vuran, istisnasız birinci dizisi olan Yeni Gelin, 5.27 reyting ve 14.35 share ile yakın bir takipçi olarak 2. sırada yer aldı.

Reytinglerde karışıklık sürüyor

Fox’da büyük beklentiler ile ekranlara getirilen, ancak bizim başladığı dönemde 3. kez benzer bir hikaye ekranlara taşınıyor, daha önce ki 2 deneme başarısız oldu, bu kez neden olsun? diye sorduğumuz Bir Deli Rüzgar toplam izleyici grubunda ki düşüşünü sürdürdü. Geçtiğimiz hafta 5. sırada yer alan ve bir diğer rakibi Kalk Gidelim’den fazla izlenen dizi, bu hafta Kalk Gidelim’in de arkasında kaldı ve total grubunun 8. sırasında kendisine yer bulabildi. Buna karşın AB grubunda ise durumu daha iyiydi ve Erkenci Kuş’un ardından ikinci sırada yer aldı.

TRT 1’in şaşırtan başarısı ile dikkat çeken dizisi Kalk Gidelim, yaz boyunca tek dizi olması nedeni ile yakaladığı iyi izlenme oranlarını tam anlamı ile koruyamasa da, başarılı bir şekilde serüvenini devam ettirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*