Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Eugen Doga, Gazi için besteledi ve sahneledi

Kültür Sanat

Eugen Doga, Gazi için besteledi ve sahneledi

Dünya’nın en ünlü bestecilerinden biri olan Eugen Doga, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için bestelediği şarkıyı, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahneledi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen konseri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu’da izleyenler arasında yer aldı.

Milletvekilleri ve STK temsilcilerinin konsere büyük ilgi gösterirken, Rusya, İngiltere, Gürcistan, Hindistan ile Romanya büyükelçileri ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın da eşlik ettiği konserde Doga’nın eserlerinin yanı sıra Atatürk görüntüleri eşliğinde ilk kez çalınan “Atatürk’e Saygı” bestesi salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde sergilenen eser, konser boyunca üç kez dinlendi.

eugen doga konseri

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı