Ezgi Mola’lı ‘Aydede’ 5 Ekim’de vizyonda!

Ezgi Mola'lı 'Aydede' 5 Ekim'de vizyonda!

Buhar isimli kısa filmi ile, bir çok ulusal ve uluslararası ödül almış Abdurrahman Öner, ilk uzun metrajlı sinema filmi ‘Aydede’ ile, buruk bir anne-oğul hikâyesini beyazperdeye taşıyacak.

Ezgi Mola’ya ilk defa böyle bir rolle sinema izleyicisinin karşısına çıkacağı filminde, Bilal Zeynel Çelik, Mehmet Özgür, Ayşenil Şamlıoğlu, Reha Özcan, Banu Fotocan ve Nalan Kuruçim eşlik ediyor.

Aydede filminin hikayesi ise, Bekir küçük yaşta babasının kaybeden bir çocuktur. Bekir’in annesi Rabia, dedesi İlyas’la birlikte tuhafiye dükkanını işleterek oğluna bakmaya çalışır. Fakat İlyas’ın ölümü herkesin hayatını derinden etkiler. Bekir’e üzülmemesi için dedesinin Ay’a gidip Aydede olduğunu söylerler. Bekir televizyonda gördüğü Badi filmindeki çocuk gibi, bisiklet ile Ay’a uçmayı ve dedesini görmeyi hayal etmeye başlar.

ezgi mola aydede filmi

Artık Bekir’in tek amacı vardır; o da filmlerde gördüğü gibi bisikletini alıp dedesinin yanına Ay’a gitmektir. Bu sırada Rabia, tuhafiye dükkanını ve evi kaybeder. Bir yandan amansız bir miras kavgasına tutuşan Rabia bir yandan da platonik aşkı ile uğraşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*