Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Fazıl Say, Troia festivali için hazırladığı bestesini seslendirdi

Kültür Sanat

Fazıl Say, Troia festivali için hazırladığı bestesini seslendirdi

Dünya’nın önde gelen piyanistlerinden olan usta piyanist Fazıl Say, Uluslararası Troia Festivali kapsamında sahne aldığı Çanakkale’de adeta döktürdü, dinleyenlerin kulağının pasını sildi.

Bestekar ve piyanist Fazıl Say, Çanakkale Belediyesi’nin tertiplediği ve 55’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Troia Festivali etkinliklerinde, Çanakkale Deniz Müzesi Komutanlığında bulunan Çimenlik Kalesinde sahneye çıktı.

“Troya Sonatı” adını verdiği eseri ile müzikseverlere inanılmaz bir resital yaşattı. Konserine eski eserlerini icra ederek başlayan Say, Troya Yılı nedeni ile, son 6 ay içerisinde bestelediği Troia Sonatı eserini icra etti.

40 dakikadan oluşan 10 bölümlük bir resital icra eden Fazıl Say Troya Yılı için bestelediği eseri ile dinleyenleri mest etti. Say’ın verdiği konsere, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Muğla Marmaris'te yat bakım ve kaptanlığı ile uğraşıyorum. Aynı zamanda profesyonel anlamda çeşitli platformlarda editörlükte bulundum. Tarafsız habercilik anlayışı ile sizlere içerik kapsamımız dahilinde haberleri ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı