Fenomen dizi Çukur’u şikayet eden edene!

Fenomen dizi Çukur'u şikayet eden edene!

Geçtiğimiz yıl şikayetlerin merkezinde olan evlilik programlarının ekrandan kaldırılması sonrasında, şikayet’te evlilik programlarının gölgesinde kalan diziler, bayrağı kaptı.

Geçtiğimiz yıl neredeyse 90 bin ile sınırlı kalan RTÜK şikayetleri, bu yılın daha ilk 6 ayında 70 bine dayanırken, bu şikayetlerin neredeyse yarıs tepki çeken sahneleri ile Türk dizileri oldu.

ERKEKLER AĞIRLIKTA

Çukur’da “trafik polisinin aşağılanma” sahnesi, dizi ile giden şikayetlerin önemli bir bölümünü oluşturdu. Bu tepkiler bölümün ardından sosyal medya’da da yankı bulmuş, bir sonraki bölüme telafi sahnesi konularak, komiserin polisten özür dilemesi sağlanmıştı.

Erkek’lerin şikayetçilerin %68’ni oluşturduğu açıklanırken, %32’si de kadınlardan geldi. En çok şikayet eden yaş aralığı ise 26-30 olarak saptandı.

ÇUKUR’A TEPKİ BÜYÜK

Fenomen dizi çukur bu şikayetlerin 11 bin 599’nu alarak en çok şikayet edilen yapım olurken, hemen ardından ise son yılların reyting rekorunu kıran Sen Anlat Karadeniz 7 bin 659, uzun yıllardır eleştirilerin gündeminde olan ve kedicikleri ile birlikte tutuklanan Adnan Oktar’ın programı da 6 bin 486 şikayet ile 3. sırada yer aldı. Bu 3 yapımı da sırası ile Show Tv’nin sevilen dizisi Yeni Gelin ve Star Tv’nin yine çok konuşulan yapımlarından biri Avlu takip etti.

DİZİLER TEPKİNİN MERKEZİNDE

2017’nin aynı döneminde 6 bin 409 kişi ile sınırlı olan dizi-film şikayetleri, 2018 yılının aynı dönemine 30 bin 358 şikayet aldı. Bu da dizi ve filmlere yapılan şikayetlerin neredeyse 5 kat arttığını ortaya koydu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*