Ferhat Göçer dediğini yaptı

Ferhat Göçer dediğini yaptı

Dediğini yaptı ve dün verdiği Harbiye konserinde doktorlara yönelik artan şiddete dikkat çekerek, bu şiddetin son bulması gerektiğinin altını çizen bir konuşma yaptı.

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen hasta yakınlarının sağlık çalışanlarını darp etmesi, mesleği doktorluk olan Ferhat Göçer’i derinden üzüp, bir o kadar da rahatsız ediyordu. 15 Ağustos akşamı Harbiye’de verdiği konsere 400 civarında hekim arkadaşını da davet etmişti. Ünlü şarkıcı, davete icabet eden isimlerden olan Kalp ve Damar Cerrahı Aybanu Gökçen’i sahneye alarak, yaptıkları mesleğin zorluğu ve önemi hakkında bir konuşma yapmasını sağladı.

DEDİĞİNİ YAPTI

Konser öncesinde de ajansa konuşan Göçer, “Konserin yanı sıra bende bir hekim olarak buradan bir mesaj vermeye çalışacağım. Yaklaşık 400 civarında hekim arkadaşımız gelecek. Buradan ‘Doktora Şiddete Hayır’ mesajını daha yüksek sesle iletmeye çalışacağız. Tabii ki tacizin şiddetin her türlüsüne karşıyız; çocuğa taciz, kadına şiddet ve hayvana şiddet. Ben, meslektaşlarıma göre burada en azından sesimi biraz daha fazla duyurabilme şansına sahip olduğumu düşünerek, sosyal medyaya ve basına buradan küçük bir haykırış vermek istedim. Burada küçük bir yazı okuyacağız. Hekim arkadaşlarımdan biri duygularımızı dile getiren, hekimin nasıl sevgiyle ve emekle insana hizmet etmek için mücadele ettiği anlatan bir konuşma yapacak. Hekimlerin sesini biraz daha duyurabilmek adına çorbada biraz katkım olsun istedim” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*