Feridun Düzağaç Uludağ Sözlük Yazarını Affetmedi

Türk rock müziğinin sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç, kendisine PKK sempatizanı imasında bulunan sözlük yazarını affetmedi. Sözlük yazarının uzlaşma isteğine de yanaşmayan Düzağaç, bunun asla affedilemeyecek bir hata olduğunu söyledi.

Türkiye’nin tanınan sitelerinden biri olan Uludağ Sözlük üzerinde ünlü şarkıcı Feridun Düzağaç’a, PKK sempatizanı yönünde yorumlar atan Turgay K. adlı kişinin başı derde girdi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Düzağaç hakkında PKK’lı imalarında bulunan Turgay K. yapılan araştırmalar neticesinde emniyet birimleri tarafından tespit edildi.

Yaptıklarından çok pişman olduğunu dile getiren Turgay K. ne kadar da uzlaşma isteğinde bulunsa da Feridun Düzağaç bunun affedilmeyecek bir şey olduğunu söyledi. Bu hakaretin hiçbir şekilde kabul edilecek bir yanı olmadığına dikkat çeken Düzağaç, şikayetini geri almadı. Şimdi söz konusu Uludağ Sözlük yazarı hakkında hazırlanan iddianamede 2,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Sözlük Yazarını Affetmedi

Kendisine PKK sempatizanı diyen Uludağ Sözlük yazarının peşine düşen Düzağaç, bu olayı uzunca bir süre takip etti. Bu mesajdan oldukça rahatsızlık duran Düzağaç, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na açtığı dava ile konunun bizzat takipçisi oldu. Düzağaç’ın savcılığa verdiği ifade sonrasında başlatılan soruşturma kişinin Turgay K. adında bir sözlük yazarı olduğunun tespitine varıldı.

Feridun Düzağaç

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan soruşturmada Turgay K., ünlü şarkıcı ile uzlaşma isteğini yeniden yineledi ancak kabul isteği görmedi. Düzağaç’ın hedef alınan paylaşımlar sonrasında zor günler geçirdiği belirlendi. Şimdi o sözlük yazarı hakkında açılan hakaret davasından ötürü 2,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Uludağ Sözlük yazarı önümüzdeki günler içerisinde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakaret suçlaması ile hakim karşısına çıkacak.

Feridun Düzağaç Hayatı

10 Ekim 1968 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Feridun Düzağaç, ilk olarak Mersin’de bir grup içerisinde solistlik yaparak müzik dünyasında adımını attı. 1988 yılında aynı üniversite içerisinde kurduğu TINI grubuna şarkılar yazdı. Şarkıcının ilk bestesi ise Lavinya idi…

1990’lı yıllarda 13 amatör şiir yazan arkadaşları ile beraber bir kitap hazırlayarak bunu piyasaya sundu. 1992 senesinde Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünü tamamlayan Düzağaç, 1995 yılında Sevgi Güryay ile hayatını birleştirme kararı aldı. Askerde olduğu yıllarda o zamana kadar yapmış olduğu şarkıları tek bir albümde topladı ve ilk solo albümünü sevenlerinin beğenisine sundu.

Feridun Düzağaç

1999 Kasım’ında Tuya Naz adında bir kızı olan sanatçı, 2000 senesinde Bülent Ortaçgil ile beraber Saygı albümünde buluştu. Yaklaşık 2 yıldan fazla süren ayrılığın ardından tamamen kendi şarkılarının yer aldığı albümü ile tekrardan müzik piyasasına giriş yaptı. 2009 senesinde Kral TV müzik ödüllerinde Beni Bırakma şarkısı ile büyük ödülün sahibi olan Düzağaç, ayrıca Gece 11.45 ve 2 Süper Film Birden adlı sinema filmleri ile beyaza perdede de adından sıkça söz ettirdi.

Bugüne kadar birçok şarkısının sözlerini Bozcaada’da yazan ünlü şarkıcı buranın her zaman kendisine bir ilham kaynağı olduğunu da söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*