Final yaparlarsa üzecek 2 dizi var: Koca Koca Yalanlar ve Bir Deli Rüzgar

Final yaparlarsa üzecek 2 dizi var: Koca Koca Yalanlar ve Bir Deli Rüzgar

Komedi anlamında izleyiciyi yakalayan ve sarmalayan bir yapım olan Koca Koca Yalanlar, ekranlarda uzun zamandır özlenen komedi dizisine olan hasreti dindirmeyi başardı. Ancak ne yazık ki dizilerin devam edip etmeyeceğini belirleyen kalitesi değil, aldığı reytingler oluyor.

Aile yapısını bozması, aldatmayı meşrulaştırması gibi eleştirilerin gölgesinde muazzam bir komediyi ortaya çıkaran dizi, izlenme anlamında istenen başarıyı yakalayamadı. Kanallar ekrana komedi dizisi getirdiğinde bu işe reyting olarak bakmamayı öğrenemediler. Türkiye’de ne zaman bir komedi dizisi sezonlar boyu devam edebilmiş ki? Bir elin 5 parmağını geçer mi? Hayır.. Total ve 20+ABC1’de 2 bandında reytinge sahip olmak demek, ‘bu dizi biter’ demekle eş anlamlıdır. Eğer Kanal D, komedi işine reyting ve zarar anlamında bakmayı bırakma gibi radikal bir karar almayacaksa Koca Koca Yalanlar için final haberini almamız an meselesidir.

Biterse üzecek olan bir diğer dizisi ise Fox’un gazino dönemleri ve şimdilerin kulüp şarkıcılığına değindiği dizisi Bir Deli Rüzgar.. Dizi başlarken burada bazı eleştirilerde bulunduk. Zira bu dizinin benzer konusu daha önce 2-3 dizi de işlendi. Hatta bir tanesinde Berk Cankat yine başrolde idi. Onlar tutmadı, bunun farkı ne? Niye tutsun demiştik ama Berk Cankat’ın bir önceki benzer dizisi Yıldızlar Şahidim’den çok daha kaliteli bir iş olduğunu söylemek lazım. Yiğidi öldür, hakkını yeme derler!

Oyuncu kadrosu, işlenişi, senaryonun oyuncular tarafından ekrana yansıtılışı açısından değerlendirildiğinde geçer nota sahip bir yapım olduğu ortada ama o da tıpkı Koca Koca Yalanlar gibi hak etmediği bir durumda. Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümü total’de 2.97 reytingde kaldı. 20+ABC1 ve AB’de ise 3 bandında idi. Bu kadar düşük reytingi hak etmedikleri ortada, ancak bu izleyicinin takdiri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*