Gamze Özçelik ile Seda Alkor Arasında Gerilim

Gamze Özçelik

Ünlü oyuncu Gamze Özçelik ile Seda Alkor arasındaki tartışma devam ediyor. Sosyal medyaya taşınan ikili arasındaki diyalogu kullanıcılar büyük bir merak içerisinde rakip ediyor. Gamze Özçelik tarafından kurulan Umuda Koşanlar Derneği sayesinde Afrika’da su kuyuları açtırmayı başaran Özçelik’e Alkor’dan gelen eleştiri çoğu kesimin tepkisine neden oluyor.

Seda Alkor’un Afrika’dan çok ülkemizdeki insanlara yardım etsin dediği Özçelik, bu duruma sessiz kalmazken sosyal medya hesabından konuya açıklık getiren mesajlar yayınladı. Afrika’da yaşanan durumu kısaca özetleyen Özçelik, yapılan yardımlar ile bağışların ve açılan kuyuların önemine değindi.

Umuda Koşanlar Derneği’nden Sayısız Yardım

Yaklaşık 2 yıl öncesinde Umuda Koşanlar Derneği faaliyetlerini başlatan Gamze Özçelik, dünyanın dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı. Derneğe üye olan çalışanlar ile birlikte son olarak Kamerun’a giden Özçelik, Afrika’da bulunan, açlık ve susuzlukla mücadele veren halk için su kuyuları açarak bağışlarda bulundu. Afrika’daki halk tarafından büyük bir sevgiyle karşılanan Özçelik’e ilk tepki sürpriz bir isimden geldi.

Gamze Özçelik

Seda Alkor’dan Tepki

Türk sinemasının emektar isimlerinden biri olan Seda Alkor yaşananlar karşısında Özçelik’e büyük bir tepki gösterdi. Alkor, ülkemizde de yardıma muhtaç insanlar olduğunu söyleyerek kendisine çağrıda bulundu. Ancak yaptığı bu açıklama Alkor’a pahalıya patladı. Çünkü sosyal medya kullanıcıları bu söylemleri sonrasında Alkor’u hedef göstererek tepkilerini dile getirdi. Afrika’da zorlu yaşam koşullarında hayata tutunmaya çalışanların da yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen sosyal medya kullanıcıları bu iyi niyetli çalışmalara tepki veren Alkor’a ağır karşılık verdi.

Gamze Özçelik Hayatı

26 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Gamze Özçelik, lise öğrenimini Maltepe Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Bilgi Üniversitesi’nden mezun oldu. 1999 yılında katıldığı Elite Model Look yarışması ile adını kısa zamanda tüm ülkemize duyurdu. Kanal D tarafından tertip edilen güzellik yarışmasını 2. olarak tamamlayan Özçelik, daha sonrasında ilk TV dizisi Eyvah Kızım Büyüdü ile ekranlara ilk adımını attı.

Serseri dizisinde canlandırdığı karakter ile büyük ilgi gören Özçelik, 2004 yılında ilk sinema filmi olan Hırsız Var’da rol aldı. Popstar Türkiye yarışmasında sunuculuk kariyerine adım atan Özçelik, ünlü jüri ile beraber aynı platformu paylaştı.

Gamze Özçelik

2005 senesinde cep telefonu üzerinden çekilen videosu internette yayılan Özçelik’in hayatı bir anda değişti. Mahkemeye başvuran güzel oyuncu, videonun arka kısmında işlenen tecavüz görüntülerinin ayyuka çıkmasını sağladı. Kendisine tecavüz eden Gökhan Demirkol böylece 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Arka Sokaklar’da başrollerde oynayan Özçelik, Buzda Dans gibi Popstar ve Altın Kelebek Ödül Törenlerinde sunuculuk kariyerine devam etti. 19 Haziran 2008 tarihinde Uğur Pektaş ile evlenen Gamze Özçelik, 26 Aralık 2011 tarihinde eşinden boşandı.

2017 yılında kurduğu Umuda Koşanlar Derneği ile Afrika’da yardıma muhtaç olan insanlara su kuyuları açarak sayısız bağışlarda bulundu ve kısa zamanda onların sevgisini kazandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*