Gamze Özçelik, ‘Umut’ dağıtmaya devam ediyor

Gamze Özçelik, 'Umut' dağıtmaya devam ediyor

Kurduğu Umuda Koşanlar Derneği ile ülke içinde ve dışında yardıma muhtaç olan insanların imkan verdiğince imdadına koşan Özçelik, Somali’de ki çocuklarla bir araya geldi, yüzlerini güldürdü.

Bayram’da Türkiye’de topladıkları bağışlar sayesinde, ekibi ile birlikte Baidoa’da bulunan Baydhabo Mülteci Kampına giden hayırsever isim, kurban eti yanı sıra bayram hediyeleri verdi.

gamze özçelik umuda koşanlar derneği somali yardım

Bir Türk kahvesi markasının CEO’su olan, bir dönemde adı güzel oyuncu Hande Erçel ile aşk yaşıyor iddialarına karışan Mehmet Dinçerler’inde arasında bulunduğu ekip, mülteci kampında hayırda bulundu.

Derneğin kurucusu Gamze Özçelik, bu çok özel kareleri sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Mülteci kampının büyük ilgi gösterdiği ekip, çekilen fotoğrafları “Somali Mülteci kampındayız. Allah hayırlarınızı kabul etsin” notu ile sosyal medya’da yayınladı.

gamze özçelik umuda koşanlar derneği somali yardım

UMUDA KOŞANLAR DERNEĞİ HAKKINDA

Oyunculuk ve çeşitli yardım organizasyonlarıyla tanınan Gamze Özçelik ve bu yola gönül vermiş arkadaşları tarafından kuruldu. Kuruluş amacı, ulaşabildikleri kadar mazlum coğrafyalara, mazlum ailelere, çocuklara ve hayvanlara ihtiyaçları doğrultusunda ulaşmak. Bunu gönüllü olarak, çıkarsız, sevgi ve aşkla, hayırlı niyetlerle, hizmet anlayışıyla ve her gün daha fazla cana ulaşarak, yeri geldiği zaman haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı sağlam duruşlarını göstermekten çekinmeden yaşamak en büyük idealleri.

Dernek, ayni ve nakdi her türlü yardımı gerçek ihtiyaç sahiplerine en kısa ve en iyi bir şekilde ulaştırma anlayışıyla hareket ederek, zulme uğramış yada başka sebeple muhtaç duruma düşmüş insanlara ihtiyaç duydukları iyilik ve insani yardımı yapmaktadır.

Yardımlaşma, paylaşma, empati kurabilme ve kardeşlik olgusunu yükselterek, “komşun açken, sen tok yatma” desturuyla, gönüllülük ve hizmet anlayışıyla, dünya üzerinde başta çocuklar olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm mazlum düşmüş yetim, öksüz, ruhsal ve fiziksel şiddet mağduru, savaş mağduru, aç sefil, hasta insanlar, hayvanlar ve doğa ile birlikte umudu paylaşma ve yaşama amacıyla ve afet , savaş, kıtlık ve benzeri olağanüstü durumlar da kişileri birlik ve beraberliğe davet etmek, ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, sağlık, barınma ve yatacak yer gibi maddi manevi zaruri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*