Gizemini hala koruyan kayıp Malezya uçağı dizi yapılıyor

Gizemini hala koruyan kayıp Malezya uçağı dizi yapılıyor

Malezya Hava Yolları’nın MH370 sefer sayılı uçuşunu icra eden uçak, radarda kaybolarak, sırra kadem basmış aradan geçen yaklaşık 4 yılda ise izine bir türlü rastlanamamıştı.

Hakkında pek çok komplo teorisi üretilse de, ne teoriler ne de arayışlar, kayıp uçağın akıbetini nihayete erdiremedi ve havacılık tarihinin en gizemli olayı olarak tarihe adını yazdırdı.

The Tunnel isimli ünlü şovun yapımcısı Nora Melhi’nin yapımcılığını yürüteceği mini dizi, Ghyslian Watterlos’un ‘Flight MH370, A Life Rerouted’ ve Florence de Changy’nin ‘Flight MH370 did not simply disappear’ isimli kitaplarında ki bilgilerden yola çıkarak senaryolaştırılacak. Hangi kitabın içerdiği bilgiler mini dizi de baskın senaryo olacağı ise kafa karışıklığı yaratıyor.

Gizemli bir durum olduğu için nihayetinde kurgusal bir bir dizi üretileceğini belirten Melhi, mini dizileri hakkında Variety’e açıklamalarda bulundu.

Melhi yaptığı açıklamada, “Kanımca, bu trajedi en iyi olarak, soruşturmanın en ince ayrıntılarına ve dolambaçlarına değinmeye fırsat tanıyan, karakterleri derinlemesine araştırma ve onları kolay yoldan olmasa da yeniden seyircinin karşısında var etmeye imkan veren kurgu prizması yoluyla seyirciye aktarmak açıkçası en iyi yol. Bu hikaye şaşırtıcı bir gizemin yanı sıra arka planda evrensel bir insan hikayesi taşıyor” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*