Grand Prix, Phantom Thread’e gitti

Grand Prix, Phantom Thread'e gitti

FIPRESCI tarafından geleneksel olarak her yıl verilen Grand Prix olarak da bilinen Büyük Ödül’ün sahibi bir kez daha Paul Thomas Anderson’a gitti. Phantom Thread ile ödüle layık görülen usta isim bundan önce de Manolya ve Kan Dökülecek filmleriyle 2000 ve 2008 yıllarında bu ödülü almaya hak kazanmıştı.

21 Eylül’de San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nin açılışında ödülünü teslim alacak olan Anderson, 473 film eleştirmeni ve gazetecinin oylarıyla seçildi. Büyük Ödül’de Phantom Thread’ın karşısında Soğuk Savaş, Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri ve Zama mücadele etti.

3 Oscar ödüllü aktör Daniel Day-Lewis’in başrolünde yer aldığı 2017 yapımı film, “İngiliz modasının kalbinde yer alan ünlü terzi Reynolds Woodcock ve kız kardeşi Cyril, kendilerine özgü tarzları ile ülkenin önde gelenlerini giydirmektedir. Müzmin bir bekar olan Woodcock, hayatına giren kadınlarla arkadaşlık etmekte, onlardan ilham almaktadır. Genç, iradeli bir kadın olan Alma Reynolds’ın karşısına çıktığında ise işler değişir. Genç kadın Reynolds’un aklının başından alır ve kısa sürede onun ilham perisi olur. Reynolds’un kontrollü ve düzenli hayatı aşk kapısını çaldığında alt üst olur” hikayesini konu alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*