Gülperi dizisine şok! Yayından kaldırılsın kampanyası başlatıldı

Gülperi dizisine şok! Yayından kaldırılsın kampanyası başlatıldı

Tarık Pabuçcuoğlu’nun hayat verdiği aşiret lideri karakteri ile kötülükler yapması ve Taşkıran’ı avcunun içinde tutması nedeni ile, aşiret yaşantısının ön plana çıkarılması yanı sıra daha pek çok konuda eleştirilen dizi için şok bir talep geldi.

Antepli vatandaşların iki farklı görüş savunduğu Gülperi’de kimisi beğenirken, kimisi ise tabiri caizse kıyameti kopardı. En büyük tepkide Antep’te çekilen dizi için Tunceli plakalı araçların kullanılması oldu.

Bir bölümü Antep’te çekilen dizide Taşkıran diye bir yerde geçtiği görülen dizi için yayından kaldırılsın talebi ortaya atıldı. Gaziantep Zeugma Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Büyükmurat, diziyi RTÜK’e şikayet etmeye davet ederken, Gaziantep ve Gazianteplilerin kötülendiği fikrini ortaya attı.

Dernek başkanı yaptığı açıklamada, “Başrolünü Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı dizi adeta Gaziantep’imizi hem şivesi ile hem de gayri ahlaki konuları ile bir şekilde kötülüyor. Dizinin ilk dakikalarında yengesine tecavüz eden bir adam, 16 yaşında bir kızın reşit olmadığı halde İmam nikahı ile evlendirilmesi Gaziantep ile bağdaştırılamaz.

ANTEPLİLERİ KÖTÜ GÖSTERİYORLAR

Kent merkezinde sözde ağa olduğunu söyleyen bir adam adeta mafyacılık oynuyor. Bu diziyi izleyenler, Gaziantepleri böyle tip insanlar olarak görüyor. Hep beraber tepkimizi koyalım ve bu dizinin yayından kalkması için RTÜK’e şikayet edelim. Tüm Gaziantep halkını, sivil toplum kuruluşlarını, tüm yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya ve göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*