Hadise’den ‘Mevlana’lı paylaşım

Hadise'den 'Mevlana'lı paylaşım

Ünlü popçu, sessizliğini bozduğu paylaşımında açık ifadeler kullanmaktansa, Hz. Mevlana’nın sözlerini paylaştı. Anne Açıkgöz’ün intiharı ile başlayan krizler silsilesi, kardeşlerin her biri ile yollarını ayırması ile sonuçlanırken, ablasını mahkemeye verip, üstüne verdiği mülklerini geri almak için harekete geçtiği iddiaları da ortaya atıldı.

Üstünde tek bir evi olduğu, geri kalan neyi varsa ablası Hülya Açıkgöz’ün üstüne yaptığı iddiaları nedeni ile mahkemeye başvurduğu konuşulan Hadise’nin avukatından bu haberlere yalanlama geldi.

Mevlanalı Paylaşım

“Et tırnaktan ayrılır mı?” diyen avukat, Hadise’nin ailesinden kimseyi mahkemeye vermediğini açıklarken, bu süre zarfında sessizliğini koruyan Hadise, yaşanan bu kriz nedeni ile yazdığı sanılan bir paylaşımda bulundu. Başarılı şarkıcı o paylaşımında Hz. Mevlana’nın sözüne yer verdi.

“Bu alem bir rüyadır, zanna kapılma ey can! Rüyada elin kesilse de korkma, elin yerindedir. Dünya bir rüya ise, başına gelen felaketler de geçicidir. Neden çok üzülürsin ki? Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vaz geçme: Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir. Bu alemin, bu kainatın sahibi sensin: aç da kendini oku ey can!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*