Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Hadise’ye itibar davası

Magazin

Hadise’ye itibar davası

Ünlü şarkıcı Hadise’nin bir süre önce iş insanı Yasemin Sadıkoğlu’nu dolandırıcılıkla itham ettiği şikayetinde savcılık soruşturmasını tamamladı.

Hadise'ye itibar davası

Şu sıralar ailesi ile ilgili sıkıntıları olan ünlü pop şarkıcısı, dolandırıcılık ile suçladığı iş kadını Yasemin Sadıkoğlu tarafından şikayet edildi.

Savcılığın soruşturmasını tamamlaması sonrasına söz konusu ithamdan suçsuz bulması üzerine hareket geçen Yasemin Sadıkoğlu, avukatı aracılığı ile Hadise’den şikayetçi oldu. İş kadının avukatı, müvekkilimin itibarını zedeledi dediği Hadise’nin işlediği suçun kanunda 4 yıla kadar cezası var dedi.

Hadise, İngiliz Moda Ödülleri Töreni’ni izlemek için bilet aldırdığı arkadaşı Yasemin Sadıkoğlu’nun kendisini dolandırdığını iddia ederek, savcılığa şikayette bulunmuştu. Günaydın’ın haberinde; soruşturma için takipsizlik kararı verildiği yer aldı.

Savcılığın soruşturması sonrasında, Sadıkoğlu’nun avukatı Sevda Şahin İhsanoğlu, “Yapılan haksız suç duyurusu nedeniyle itibarı zedelenen müvekkilim Sadıkoğlu, Hadise Açıkgöz hakkında iftira nedeniyle suç duyurusunda bulundu” açıklamasında bulundu.

Avukat İhsanoğlu, Hadise’nin TCK’nın 267’nci maddesine göre bir yıldan dört yıla kadar hapisle cezalandırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca Sadıkoğlu’nun, Hadise’den alacağının tahsili sebebi ile icra takibi başlatıldığını açıkladı. Hadise’nin müvekkiline olan borcunu ödemek istemediği için Sadıkoğlu’na iftira attığını söyleyip ekledi: “Müvekkilim, saygın bir iş kadınıdır.” dedi.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı