Hakan Meriçliler ve Ali Erkazan’ın hakaret davası görüldü

Hakan Meriçliler ve Ali Erkazan'ın hakaret davası görüldü

Bir televizyon programında kız arkadaşımı rahatsız ediyor dediği Hakan Meriçliler için sarf ettiği sözler hakkında savunma yapan Erkazan, hakaret değil, eleştiri de bulundum dedi.

2 yıl önce katıldığı Renkli Sayfalar programında Hakan Meriçliler ile yaşadığı gerilime dair açıklamalara bulunan Ali Erkazan programda, “O adamın başta çok saygılı beni öven müthiş tavırları vardı. Şeker bayramından sonra sevgilim tatile yanıma geldi. Kendisi çok cana yakın içten bir kızdır. Herkese çok saygılı, sevgili birisidir. Bu arkadaş onun bu davranışlarını başka türlü yorumladı. Bu adamın daha önceden kadın sorunu var, biraz rahatsız bu konularda. Çünkü taciz ettiği insanlar var spa merkezindeki kızları, setteki, rejidekileri herkesi rahatsız ediyordu, bunlar iddia değil ben bunları ispatlarım. Kendileri gelip söyledi bana. Somut olarak da kendi yaşadığım bir şey var, ben de uyardım sevgilimi bunun böyle sabıkaları var diye o da ‘tamam, ben mesafemi koyarım’ dedi. Bu adam sürekli kız arkadaşımın yanına yanaşmaya çalışıyor. İki gün bu olay patlamadan önce beni gördüğü yerde kafasını eğiyor. Selamlaşmıyoruz, fakat benim olmadığım her an sevgilimin yanına yanaşıyor.” demişti.

Hakaret Davası

Erkazan’ın bu suçlamaları ve sözleri üzerine Meriçlilerin’in suç duyurusunda bulunması sonrasında, Ali Erkazan hakkında zincirleme olarak alenen hakaret suçundan dava açıldı.

Bakırköy 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Ali Erkazan ve avukatı hazır bulundu. Erkazan savunmasında, “Ben bunları yorum olarak söyledim. Asla hakaret kastım yoktur. Kız arkadaşımı taciz ettiğini, kız arkadaşım bana söylemişti. Kendisini uyarmama rağmen bu şekilde tavrına devam etti. Beni kamuoyu tanır. Ben hakaret amaçlı söylemedim. Eleştiri anlamında söyledim” ifadelerini kullandı.

Meriçliler’in altına işediğine yönelik yapılan savunmada ise, Erkazan’ın avukatı Onur Kıraç, “Müvekkilin kız arkadaşı Hakan Meriçliler tarafından rahatsız edilmiştir. Ayrıca Meriçliler’in altına işediği yolundaki sözleri kaldıkları otel çalışanlarından ve setteki bazı çalışanlar tarafından Erkazan duymuştur. Söylemlerden yalancı sözü Yargıtay kararları ile suç oluşturmadığı sabittir. ‘Eli, ayağı, gözü oynuyor’ şeklindeki ifadeler de eleştiri anlamındadır. Dolayısıyla atılı hakaret suçu oluşmamıştı” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*