Haldun Dormen, kongre’nin ‘Onur’ konuğu oldu

Haldun Dormen, kongre'nin 'Onur' konuğu oldu

Trabzon’da düzenlenen 12. Uluslararası Transplantasyon Kongresi’ne katılan Haldun Dormen, katıldığı kongre’de birde konuşma yaptı. Organlarını bağışladığını söyleyen 90 yaşında ki usta isim, “O kadar çok çalışıyorum ki yaşlanacak vaktim yok” dedi.

Kongrenin onur konuğu tiyatro sanatçısı Haldun Dormen ise böyle bir kongreye onur konuğu olarak davet edildiği için büyük onur duyduğunu söyledi. Organlarını bağışladığını ifade eden Haldun Dormen’in, bir süre önce 90’ıncı yaşını kutladığının anımsatılması üzerine verdiği, “Bunu söylemenize gerek var mı?” cevabı salondakilerin gülüşmelerine neden oldu.

Azmini Neye Borçlu?

Dormen, motivasyonunu, yaşama azmini ve enerjisini neye borçlu olduğu sorusunu şöyle yanıtladı:

“Herhalde insan sevgime, işimi çok sevmeme borçluyum. Umudu yitirmemek lazım. Umut, güneşe doğru koşmaktır. İşiniz ne olursa olsun ister avukat, ister doktor, ister siyasetçi olun umudunuzu yitirmemek lazım. Hayatta inişler çıkışlar hep vardır. Ben tiyatrocu olarak çok iniş çıkış yaşadım, herkes de iniş çıkış yaşayacaktır ama hiçbir şey sorun değil… Hep umuda doğru koşmak lazım. O kadar çok çalışıyorum ki yaşlanacak vaktim yok”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*