Halit Ergenç, Türkiye-Çin iş birliği toplantısında konuştu

Halit Ergenç, Türkiye-Çin iş birliği toplantısında konuştu

Bugün Türk dizileri Dünya’yı kasıp kavurmasına rağmen milyarlık nüfusu ile Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin, yalnızca Aşk-ı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl’ı ekranlarına getirdi. Haliyle ülkede Türk dizi sektörüne yönelik tanınan isimlerde pek fazla değildi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşecek olan toplantıya ilişkin yaptığımız haberde Halit Ergenç ve AY Yapım CEO’su Kerem Çatay’ında toplantıda yer alacaklarını paylaşmıştık. Ülkede yayınlanan 2 yapımdan birinin başrolü olan ve bir diğerininde yapımcısı olan Çatay iş birliği toplantısına konuşmacı olarak katıldılar.

Grand Hyatt Otel’de gerçekleşen toplantı sonrasında kısa açıklama yapan usta oyuncu Halit Ergenç, “Kültür olarak birbirimizi tanıyabilmemiz için güzel bir toplantı oldu” ifadelerini kullandı.

Sektörün son dönemlerde küçülme eğilimi göstermesi, bütçelerin düşürülmesine yönelik olarak da fikirlerini paylaşan başarılı isim, “Türkiye de ekonomisi de bizim. Memleketimizin şartlarına göre iş yapacağız” diyerek kendisine yakıştığı gibi konuştu.

Toplantıda dizi ve film sektörüne yönelik olarak, ortak çekilecek dizi ile Çin dizilerinin Türkiye kanallarında yayınlanması yanı sıra, Dünya genelinde vizyona sokulacak olan film projeleri için atılabilecek ortak adımlar masaya yatırıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*