Harbiye’den Sibel Can geçti

Harbiye'den Sibel Can geçti

Güz konserleri kapsamında sahne alan güzel şarkıcı Sibel Can, yağan yağmura aldırış etmeden performansına devam edip, kendisini dinlemeye gelen müzikseverlere müzik ziyafeti verdi.

Harbiye’de bu yıl ikinci kez sahneye çıktığını hatırlatan Can, “Yağmur heyecanı yaşamıştık. Her şeyden önce bu büyük bir sevgi ve bağlılık. Allah’a ne kadar şükretsem az. Birçok insan beni yağmura rağmen izliyor. Ben ne yapsam gerçekten az.” dedi.

Daha sonra Senden Başka Kimsem Yok şarkısı ile açılışı yapan sanatçı, “Ben size nasıl teşekkür etsem az, gerçekten sizden başka kimsem yok. Bu gece bana bunu iyice hissettirdiniz. Yıllardır bana o kadar güzellikler yaşatıyorsunuz ki, bir çoğunuzla beraber büyüdük. İyi günümde kötü günümde yalnız bırakmadınız, bana güç verdiniz. Hava durumunu takip ediyorum birkaç gündür, ne yapacağımı şaşırdım. Bildiğim bütün duaları okudum çünkü sadece sizlerle olmak istiyordum. Beni yalnız bırakmadığınız için tekrar tekrar ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek ikinci kez hayranlarına şükranlarını sundu.

Geçtiğimiz gün ölüm yıl dönümü nedeni ile anılan Neşet Ertaş’ı anmayı da ihmal etmeyen Sibel Can, “Bugün ölümünün 6’ıncı yılı, ruhu şad olsun Neşet Hocamızın” sözlerinden sonra sahneye konuk ettiği Tan Taşçı ile ‘Yalan Dünya’yı söyledi. Neşet Ertaş türkülerine özel bir bölüm ayıran Can, ‘Neredesin Sen’ i seslendirdikten sonra “Allah’ın şanslı kuluyum, bu türküyü üstatla birlikte söylemiştik, herkese nasip olmaz. Babamın da müzisyen arkadaşıydı, can arkadaşıydı” diyerek usta sanatçıyı andı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*