Harvey Weinstein’in tacizine video’lu kanıt

Harvey Weinstein'in tacizine video'lu kanıt

Kendisini dava eden onlarca kadından biri olan bir davacısı, Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein’in kendisini taciz ettiği videoyu yayınladı. Bu video ile birlikte suçlanan Weinstein için görüntünün kanıt niteliği taşıdığı konuşulmaya başlandı.

Aralarında Yüzüklerin Efendisi, Ayı Paddington, Korkunç Bir Film, Pirana 3D, Çığlık ve daha nicelerinin bulunduğu, Hollywood’un en ünlü yapımcılarından biri olan Harvey Weinstein’ın çalışmak için görüştüğü her isme neredeyse tacizde bulunduğu saptandı. Taciz mağdurlarından biri olan dizi ve film yıldızı Melissa Thompson, tecavüz öncesi tacizi belgelediğini iddia ettiği bir videoyu Sky News kanalına iletti.

Videolu Kanıt

Thompson, 2011’de New York’ta Weinstein ile çalıştığı teknoloji şirketinin video platformunu teklif etmek için görüştüğünü ve havalı olsun diye görüşmeyi videoya kaydettiğini belirten Thompson, görüntüleri Sky News muhabiriyle birlikte izledi.

Videoda, ofisteki çalışanları “Araya girmeyin, araya girmeyin” diye uzaklaştırarak iş görüşmesine girdiği görülen Hollywood patronu, kendisine elini uzatan Thompson’ı doğrudan kucaklarken görülüyor.

Sonrasında, “Bu hoştu, böyle devam edelim, fena değil” diyerek kadının sırtını okşayan Weinstein, “Seninle flört etmeme izin var mı” sorusuna “Hımmm, bakalım, birazcık var” karşılığını alıyor.

İş görüşmesinin bir noktasında elini masanın altına sokup kadının bacaklarını elleyen yapımcı, “Bırak da senden küçük bir parça alayım. Hadi, ver onu bana. Tamamdır, biraz daha yapmak ister misin” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*