Hatice Aslan, Dali’nin Kadınları’nda

Hatice Aslan, Dali'nin Kadınları'nda

Ünlü Fransız şarkıcı Edith Piaf’i oynayacak olan Hatice Aslan, tesadüftür ki, geçtiğimiz hafta başlayan Bir Deli Rüzgar’da da gençliğinde assolist olan bir karaktere hayat veriyor.

Canlandıracağı rolü ile ilgili konuşan usta oyuncu, “Şarkı söylemeyi çok seviyorum ve bu rolün bana hediyesi de bu oldu. Şu sıralar her şey Edith Piaf benim için..” dedi.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde sahnelenecek oyunda, karakter teklifini Kerem Alışık’tan aldığını belirten Aslan, “Kerem Alışık’tan Edith Piaf’ı oynamamla ilgili teklif geldiğinde çok heyecanlandım. Şarkı söylemeyi çok seviyorum ve bu rolün bana hediyesi de bu oldu. İster sinema, ister tiyatro olsun rolüme hazırlanırken sosyal hayattan kopuyor ve içime kapanıyorum. Gözlüyorum, seyrediyorum, okuyorum ve “O” olmaya çalışıyorum. Şu sıralar her şey Edith Piaf benim için” diye konuştu.

Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen oyunda izleyiciler, aynı zamanda bir parça müzikal, biraz trajedi ve bir tutam gerilim unsurunun yanı sıra olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak.

Erdi Işık tarafından kaleme alınan, Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın paylaştığı “Dali’nin Kadınları”, 13 Ekim Cumartesi, Zorlu PSM de tiyatro severlerle buluşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*