Hilal Altınbilek’e Bir Zamanlar Çukurova’da ki Züleyha rolu büyük geldi

Hilal Altınbilek'e Bir Zamanlar Çukurova'da ki Züleyha rolu büyük geldi

Yer Gök Aşk, Sevda Kuşun Kanadında, Deli Gönül ve daha diğer rol aldığı dizilerde oyunculukta başarılı olduğunu ortaya koyan Murat Ünalmış, ‘Demir’ rolü ile de bu istikrarını sürdürdü.

Diriliş Ertuğrul, hemen sonrasında İsimsizler ile yıldızı parlayan Uğur Güneş’te rolünün hakkını verdi. Gaffur’a geri adım attırdığı garaj sahnesi ise izlemesi keyifli karelerden biriydi.

Karagül dışında başrol ya da o tatta dizi deneyimi yaşamayan (bir sonra ki oldukça kısa sürdü) Hilal Altınbilek, oyunculuk anlamında Bir Zamanlar Çukurova’nın deneyimsizi olarak ekrana yansıdı. Sahnelerinde genelde poz veriyormuş edasında duran, rolün hakkını tam olarak teslim edemeyen kişi olarak sivrildi. Dizide ki Gaffur’a ve onun gibi diğer konservatuvarlılara hiç dokunmuyoruz, onlar zaten bu işi yapmak için eğitim almış insanlar.

Hilal Altınbilek’in kusuru belki deneyim eksikliği, belki de henüz başrolü kaldıracak düzeyde olmamasından da kaynaklanıyor olabilir, kim bilir? Belki de rolü ağır gelmiştir.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu’da bu konuda ağırlığını koyamıyor diye bir eleştiride bulundu: “Ev ahalisi, “Demir rolüne Murat Ünalmış tam oturdu” dedi. “Adam, sabah akşam ya uçuyor, ya da at sırtında… Bir inse de görsek” diyerek espri de yaptılar. Yılmaz rolünde Uğur Güneş de beğenildi bizim cenahta… Zayıf halka ise başroldeki Züleyha (Hilal Altınbilek)… “Dudaklar sürekli aralık, bir türlü kapanmıyor” diye yorumda bulundular. Tren istasyonunda, çeşme başındaki pozlarının yanı sıra, tarlada çalışırken fark edilen havaları, ev ahalisinde, “Yoksa fotomodel kızımız katalog çekimleri mi yapıyor?” şüphelerini uyandırdı. Bence, olabildiğince eşlik ediyor diziye ama öyle ağırlığını koyma durumu yok. Elbise büyük geliyor!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*