Hilal Cebeci klip eleştirilerine yanıt verdi

Hilal Cebeci klip eleştirilerine yanıt verdi

İtalyan faşizmine direnen devrimcilerin şarkısı olduğu halde şarkıyı İtalyanca seslendiren Hilal Cebeci, kendisine yapılan eleştirilere bilhassa da Bağımsız Sinema Merkezi’ne cevap verdi.

Sosyal medya üzerinde tefe konan, klibinde de ‘kalçasını sallaması’ ile de ayrı bir eleştiri hedefi olan Cebeci, BSM’nin tepkisine şu sözlerle yanıt verdi:

“Ülkedeki her türlü rezilliğe göz yumuyorsunuzda, ters köşe yapılmış bir klip mi rahatsız ediyor sizleri, madem o kadar devrimcisiniz, neden susuyorsunuz her şeye? bulentparlak benim babam bir devrimci olarak öldü işkence gördü akciğer kanseri oldu ülkesi için, siz ne yapıyorsunuz”

REZALETE BABANIZIN HATIRASINI KARIŞTIRMAYIN

Cebeci’nin bu cevabına geciktirmeden yanıt veren Bağımsız Sinema Merkezi’de bu kez, “Bu ülkede göz yumduğumuz, sustuğumuz hiçbir şey yok! Ne yaptığımızı merak ediyorsanız filmlerimizi izleyin. Bu konunun da babanızla bir ilgisi yok. Madem devrimci bir babanız var ve ona saygı duyuyorsunuz. Böyle bir rezalete aziz hatırasını karıştırmayın” diye yanıt verdi.

BAĞIMSIZ SİNEMA MERKEZİ İLK HANGİ SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ?

“Böyle bir rezillik kabul edlemez. Çav Bella şarkısı, İtalya’da faşizme karşı dövüşen, hayatını kaybeden devrimcilerin hatırasını taşır. Kendi çürümüş pisliğinizi devrimcilerin mirasına bulaştıramazsınız. Derhal bu rezilliğe son verin”

1 Comment

  1. Ölmüş babasını kendi sanatsal çürümüşlüğüne ve yozlaşmasına kalkan yapması ne acı. Babana ve onun uğrunda hastalanıp öldüğü devrimci hatırasına sahip çıkacaksan sanattaki ve hayattaki duruşunla yap böyle kayıkçı kavgalarıyla değil. Eleştirenleri beğenmeyebilir, mücadelelerini yetersiz görebilir fakat bu şarkı onları değil faşizme karşı çarpışıp can vermiş insanları anlatıyor ve onların şarkısı. Onlara saygı duymalı. Yoksa onları da yetersiz mi buluyor da anılarını böyle saygısızca harcayabiliyor? Bütün bunları yetersiz bulan peki babasına layık bir evlat olarak kendi ne yapmış yada yapıyor?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*