Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

İbrahim Tatlıses’e soyadını veren Yılmaz Tatlıses, vefat etti

Kültür Sanat

İbrahim Tatlıses’e soyadını veren Yılmaz Tatlıses, vefat etti

İmparator lakaplı İbrahim Tatlıses’e soyadını veren, Tatlıses’in pek çok önemli şarkısında imzası bulunan usta isim hayatını kaybetti.

İbrahim Tatlıses'e soyadını veren Yılmaz Tatlıses, vefat etti

Felaket tellalı lakaplı Onur Akay’ın duyurduğu üzücü haberde, Mavi Mavi, Seni Sevmeyen Ölsün, Ağla Gözlerim ve Hatıran Yeter gibi daha nice şarkının söz yazarı ve bestekarı olan Yılmaz Tatlıses hayata gözlerini yumdu.

71 yaşında vefat eden usta yazar ve bestekar Yılmaz Tatlıses’in ölüm haberini duyuran Akay, usta ismin ölümünü, “İbrahim Tatlıses’e soyadını veren ünlü şarkıların söz yazarı ve bestecisi Yılmaz Tatlıses’i kaybettik. Nuri Sesigüzel’den İbrahim Tatlıses’e, Müslüm Gürses’ten Ferdi Tayfur’a ve Zeki Müren’e kadar çok sayıda ünlü isim tarafından şarkıları okunan ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Yılmaz Tatlıses, ekim ayında Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 73 yaşındaki değerli sanatçımız, KOAH hastalığına yakalanmış ve akciğerleri iflas etmişti.” sözleri ile duyurdu.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı