İlk 2 örneği tutmadı, Bir Deli Rüzgar tutar mı?

İlk 2 örneği tutmadı, Bir Deli Rüzgar tutar mı?

Tanıtımını dün okurlarımız ile paylaşırken de, önceki selefleri Yıldızlar Şahidim ve Gülizar ile olan benzerliği nedeni ile eleştirildiğinden bahsettik. Kanalların tutmayan yapımlarda ki ısrarı anlaşılmaz bir şekilde sürüyor.

Dizi başarılı olduğu zaman hemen bir benzerini ekranlara taşıyıp, popülerliğinden faydalanıp pastadan pay almaya çalışma fikri her ne kadar “taklitçilik” olsa da kabul edilebilirdir, nihayetinde izlenebilecek bir şeyi ortaya koyduğun sürece, nereden esinlendiğinin hiç bir önemi kalmıyor.

Ancak başarısız olanlarda ki ısrarı sürdürme ve her defasında da ne hikmetse aynı yüzü tercih etmeleri tesadüf müdür bilemedik. Belki biz sektörü takip edenler gibi yapımcılarında geçmiş örnekleri bir gözden geçirmesi, eksik nerede, neden tutmamış diye incelemesi, kısa sürede veda edecek projeler yapmalarının da önüne geçecektir.

Köşe yazımıza konu her 3 dizinin de ilginç bir şekilde başrolleri aslında çok başarılı bir oyuncu olan Berk Cankat‘tan başkası değil. Oyuncu başarılı olsa da, birbirine çok yakın konseptte ki rol aldığı iki dizi tutmamış. Aynı oyuncuyu aynı konseptteki dizilerde kullanmak, o yüze de zarar vermez mi?

Bu assolistlik, ünlü şarkıcılık olayı Yeşilçam’dan sonra bir Ezel’de tuttu. Onda da ana konu bu değildi. ‘DAYI’nın o Dünya’ya nasıl adım attığı ve kardeş gibi olan iki dostun nasıl düşman olduğunu gösterirken flashbackler ile işin assolist, gazino kısmına değinilirdi.

Umalım da bu sefer geçmiş örnekleri gibi olmasın, hem dizi için hem Berk Cankat için..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*