İrem Derici’den bir garip açıklama

İrem Derici'den bir garip açıklama

Türk müzik dünyasının sıklıkla konuşmaya başladığı konulardan biri olan çalıntı / kopya klip skandalları son yıllarda iyice artarken, bir yenisi de İrem Derici’nin klibi ile tekrar gün yüzüne çıktı.

Ünlü şarkıcının albümünün çıkış şarkısına çektiği klibin Kolombiyalı şarkıcı Juanes’in Pa Dentro isimli şarkısına çektiği ve 50 milyondan fazla izlenme alan klibinin kopyası olduğu ortaya çıktı.

Klibin yönetmeni olan Murat Joker’in Kolombiyalı sanatçının klibinden neredeyse birebir esinlenmiş olması ortaya çıkınca başarılı şarkıcı İrem Derici’de bir açıklama yaptı. O açıklamasında demek istediği çok anlaşılamasa da, ifadeleri evet masraftan kaçmadık ve o klipten esinlendik olarak algılandı.

“Eksik bir bilgi var aşkım, Rita Ora’nın klibinden de birebir sahne var, niye kadıncağızın hakkını yediniz. ‘Sahte, küçük, mükemmel dünyasında herkes’ derken tam olarak kastettiğimiz de buydu. Bak öyle özenirsen olamayacağın insanlara sonuç bu olur: Yan sanayi… Hiciv her yola gider, ne Jojer ne Papaz kandırabilir bir Sinoplu’yu. Çok da şaapmamak lazım, öykünmemek lazım işte yabancıların kliplerine, kıyınca paraya aynısı oluyormuş bak. Az saçalım, savuralım. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*