İstanbullu Gelin ile Cesur ve Güzel 2018 Uluslararası Emmy Ödüllerine aday gösterildi!

İstanbullu Gelin ile Cesur ve Güzel 2018 Uluslararası Emmy Ödüllerine aday gösterildi!

Adayların değerlendirildiği ülkeler, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Danimarka, Almanya, Hindistan, İsrail, Japonya, Meksika, Hollanda, Portekiz, İspanya, Güney Afrika, Güney Kore, Tayland, Türkiye, İngiltere ve Amerika oldu.

Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi CEO’su Bruce L. Paisner, “Tüm kıtalarda ve platformlarda ki adayların çeşitliliği ve coğrafik yayılmasına bakacak olursak, televizyonda ki üstün başarı dili ve kültürü aşan bir olay haline geldi.” diye konuştu. Adaylara baktığımız zaman drama adayları Inside Edge, Hindistan’da ki Amazon Stüdyolarında, La Casa de Papel dizisi İspanya’da, One Against All Brezilya’da, Urban Myths’da İngilterede, Cesur ve Güzel ile İstanbullu Gelin’de Türkiye’de çekildi. Bu yıl coğrafi yayılma gerçekten de çok çeşitli görünüyor.

Telenovela kategorisinde Türkiye’den iki aday gösterildi. Ay Yapım imzalı Cesur ve Güzel (Brave and Beautiful) ve O3 Medya imzalı İstanbullu Gelin, Telenovela kategorisinde Ouro Verde (The Payback) ve Paquita La Del Barrio dizilerine karşı yarışacak.

2017 yılında yapılan ödül töreninde yine aynı kategoride ödül alan Kara Sevda, Türkiye’ye ilk Emmy ödülünü getiren dizi olmuştu. Bu yılda yine bir Ay Yapım dizisi ve O3 Medya dizisi bu başarıyı tekrar yakalamak için mücadele edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*