Kalk Gidelim’in senaristinin “Köy” tutkusu

Kalk Gidelim'in senaristinin "Köy" tutkusu

Set arkasında görev aldığı, senaryosunu kaleme aldığı bazı projelerde de rol alan ancak aktif olarak oyunculuğa bırakan başarılı isim, 15 projesinin 5’nde köy dizileri ortaya çıkardığı için, “plaket bekliyorum” diye takıldı.

Şu sıralar 2. sezonu ile TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Kalk Gidelim dizisinin başarılı senaristi, kariyeri ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Bu sektörde 22’nci senem doldu. Onlarca proje yaptım. Uyarlama işler değil, özgün projeler… Onların içerisinde dört tane köy komedisi vardı, Kalk Gidelim ile beşincisini yaptım. Deli Yürek’le senaristliğe başladım. ‘Kırık Kanatlar’, ‘Ihlamurlar Altında’ da çalıştım. ‘Baba Ocağı’, ‘Dürüyenin Güğümleri’, ‘Güzel Köylü’, ‘Hanım Köylü’ ve şimdi de ‘Kalk Gidelim’…

Hanım Köylü’den sonra bir daha köy işi yapmam diye düşünüyordum. Ama ‘Kalk Gidelim’, TRT’de hayata geçince, seyirciyle öyle güzel bir bağ oldu ki, şimdi altıncıyı da yapmak lazım diye düşünüyorum.

Vazgeçmemek gerekiyor. 22 senelik senaristlik hayatımda 15 proje üretmişim. Kariyerimdeki beşinci köy işi, artık köy işlerinden bir plaket bekliyorum. Bu işi ikinci sezona taşımak, benim için önemliydi. Projeyi daha da komik bir hale getirdik.

Yapımcılarımız ve yayın yaptığımız kanalın bize yaklaşımı, teveccühü, güveni ve hiçbir şekilde kısmadan bütün imkanları sunması, bizi işimiz yapmamız konusunda iştahlandırıyor.

Kalk Gidelim’de sosyal sorumluluk projelerini duyurmaya çalışıyoruz. Hayatın içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bunlar yaşamımızın doğal bir parçası olduğundan, kahramanlarımız da bu konularda çok dikkatli davranıyorlar ve dizinin kendiliğinden gelişen bir üslubu oluyor. Sonradan eklenmiş gibi değil, gerçekten o hikayenin bir parçasıymış gibi… Bu yüzden de ailece izlenen ve çok sevilen bir yapı oluşuyor.

Köy Tutkusu

Oyunculuğu da çok seviyorum. Ekmek Teknesi’nde, Süha gibi hakikaten fenomen olmuş bir karakteri canlandırdım. İnsanlar “Neden oynamıyorsunuz, sizi niye televizyonda görmüyoruz, bu işi bıraktınız mı?” diye soruyor. Kimse seyrettiği dizinin, kimin yazdığıyla pek fazla ilgilenmiyor. Kimin oynadığıyla ilgileniyor, bu da çok normal.

“Niye oynamıyorsunuz?”un cevabını, yolda çevirenlere tek tek anlatmaya çalışıyorum. Dizi süreleri çok uzun, eskiden 80-90 dakika yapıyorduk. Hem yazıp hem de oynayabildiğim dönemler oldu ama şu anda hem bir diziyi yazıp hem de oynamak imkansız hale geldi. Yazmak benim için daha büyük bir aşk. Konuk olarak oynuyorum ama sürekli rol imkansız.

Geçtiğimiz sene dizi piyasası olarak iyi bir sezon geçirdik. Birkaç sene evvel seyirci televizyondan koptu. Önceki yıl toplamak için çalışan yapımlar oldu. O projeler inşallah bu sene de devam edecekler. Tanıtımları yükseltmemiz lazım. İyi adımlar atılıyor. Daha güzel sezonlar geçireceğimizi ümit ediyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*