Kayseri OSB’de kütüphane hizmeti

Kayseri OSB'de kütüphane hizmeti

17 Temmuz itibari ile hizmete açılan kütüphane, bölge’de çalışanlar ve sanayicilerden büyük ilgi görürken, kütüphanenin sahip olduğu kitap sayısı da gönderilen bağışlar ile her geçen gün artıyor.

OSB’nin başkanı Tahir Nursaçan kütüphane’ye olan ilgi her geçen gün artmakta olup, artan kitap sayısı sevindirici olsa da bu sayıyı arttırmaları gerektiğini altını çizdi. Kütüphane de Türkiye ve uluslararası istatistikler, ekonomik raporlar, sektör raporları, ülke raporları, süreli yayınlar ve çeşitli danışma kaynakları, güncel, tarihi eserler yer alırken, ülke içerisinde ki kurum ve kuruluşların kitap desteğinde bulunduğunu söyledi.

Diğer yandan, tüm organize sanayi bölgelerinin kendisine ait kütüphaneleri olması gerektiğini düşünen Nursaçan, “Okuyan insanlar bilgili, görgülü ve başarılı olanlardır. İçerisinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında bilgi edinebileceğimiz en iyi kaynaklar kitaplardır. Okumak ruhu yücelttiği gibi, başkalarının size verdiği değeri de arttırır. Cehaleti yok etmek istiyorsak kitap okumalıyız” sözleri ile kütüphanelerin önemine dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*