Kerimcan Durmaz, suç duyurusu sonrasında açıklama yayınladı

Kerimcan Durmaz, suç duyurusu sonrasında açıklama yayınladı

Çocuklara kötü örnek oldukları gerekçesi ile ‘Sosyal Medyadan Korunma’ derneği tarafından yapılan suç duyurusunun muhattaplarından biri olan Kerimcan Durmaz, yapılan suçlamalara karşı kendini savundu.

Kerimcan Durmaz, olumsuz etkiledikleri iddia edilen çocukların aileleri tarafından korunması gerektiğini vurgularken, haber ve dizi sahnelerinde çocuklara kötü örnek olacak çok daha fazla unsur olduğu görüşünü aktardı.

Fenomen isim paylaştığında açıklamasında, “Bir kaç gündür hakkımda televizyon ve gazetede çıkan haberlerden dolayı sizlere bir açıklama yapma gereği duyduğum için bu yazıyı yazıyorum.

Şu zamana kadar hiç bir büyüğüme saygısızlık, hiç bir küçüğümü de yanlışa yönlendirecek kötü hiç bir şey yapmadım. Sosyal medya profilleri kişiye özel, istenildiğinde takip edilir, istenilmediğinde edilmez. Kimse kimseyi zorla izlemek veya takip etmek zorunda değil. İnanın televizyonda yayınlanan programlarda, dizi-filmlerde veya haberlerde geleneksel aile hayatımıza uymayan davranışları daha fazla izliyoruz.

Çocuklarımız, gerek sosyal medya gerekse de görsel medyada uyuşturucunun nasıl elde edildiğini, satıldığını hatta bunun üzerinden nasıl para kazanıldığını görüyorlar. Her gün herkes insanların hırsızlık yapıp, sürekli silahla ve bıçakla birbirlerini vurmasını ya da aldatması üzerine çekilen filmler ve diziler izliyor.

“Herkese Saygı Duyuyorum”

Ben herkese saygı duyuyorum, kişisel olarak izlemek istediğim şeyi izlerim, istemediğimi de izlemem. Hiç kimse bana zorla bir şey izletemez. Lütfen insanlara saygı duyun. Evlerinizde çocuklarınızın eline akıllı telefon ve tablet vererek hipnotize edeceğinize, onlara daha çok vakit ayırmayı deneyin. Ona doğruyu ve yanlışı siz öğretin.

Böyle şeyler yaşanırken neden bizim kendi kendimize eğlenmemiz insanlara bu kadar batıyor anlamıyorum. Çocukların bana özendiği ve yanlış olduğu aksettiriliyor. Bu tarz şeyler özenmekle olabilecek şeyler değil. Allah tarafından verilmiş bir duyguyu yaşıyorum. Bunun hesabını vereceksem, Allah’a kendim vericem.

Her gün haberlerde izlediğimiz çocuklara cinsel istismarda bulunan rezilliklerle uğraşın. Herkesin işi gücü ben olmuşum. Şu boş işlerinizi bırakıp kendi hayatınızla ilgilenin. Nasıl iyi bir insan olurum, ona uğraşın. Bu kötü kalpleriniz ile hiç bir yere gelemeyeceksiniz. Herkese saygılarımı iletiyorum, sevgiyle ve mutlulukla kalın.” yazdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*