Kim Milyoner Olmak İster İlk Silikon Hangi Hayvana Takılmıştır?

Kim Milyoner Olmak ister silikon sorusu

ATV ekranlarında en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster’deki silikon sorusu olay yarattı. Tarihte ilk defa hangi hayvana silikon takıldı sorusu milyonları ekran başına kilitlerken arama motoru Google’da gecenin en çok aranan kelimelerinden biri de silikon oldu.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki sorular gündem oluşturmaya devam ederken enteresan cevaplar da bir o kadar ilgi gördü. ATV ekranlarında Murat Yıldırım’un sunumu ile yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının özel bölümündeki silikon sorusu sosyal medyayı da salladı. Ancak ilerleyen zamanlarda bu sorunun 2018 senesindeki Temmuz ayında daha önceden sorulduğunun kimse farkına varmadı.

İlk silikon meme hangi hayvana takılmıştır sorusu stüdyodaki yarışmacıyı oldukça zorlarken, izleyenler de bu sorunun hemen ardından arama motoru Google’ye girerek sorunun cevabını öğrenmeye çalıştı. Daha öncesinde de sorulan bu ilginç silikon sorusu yeniden gündemi belirlemeye yetti. Stüdyoda yarışmacı olan Genco Demirer de soruyu cevaplarken oldukça tedirgin davrandı. Bu tedirginliği yarışmacıya tam 60 bin liraya mal oldu.

Kim Milyoner Olmak İster

Soruyu yanlış cevaplandıran Demirer, 15 bin lira ile yarışmadan ayrılmak zorunda kalırken, silikon sorusunun cevabı akıllarda kaldı. İnek, köpek, fare ve maymun seçenekleri arasından maymun cevabını veren Demirer adlı yarışmacı 60 bin lira kaybetti. Ancak sorunun doğru cevabı köpekti.

İlk Silikon Hangi Hayvana Takılmıştır?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının efsane sorusu uzunca bir süre Google’da araştırıldı. Milyonlar tarafından merak edilen sorunun cevabı karşısında herkes şaşkınlığını gizleyemedi. İlk defa 1964 senesinde Fransız bir firma tarafından bulunan silikon deneme amaçlı olarak bir köpek üzerinde test edilmişti.

1800’li yılların sonundan itibaren 1960’lı yıllara kadar meme büyütme olarak kullanılan silikonun yanında pek çok malzeme de denendi. Bunlar arasında hayvan kıkırdaklarından parafine, yağ bezesinden kauçuğa, poliüretan süngerden lastiğe kadar değişik malzemeler dikkat çekti. Modern anlamda ise ilk silikon 1962 senesinde Dow Corning firması tarafından üretilerek kullanıma sunuldu.

Kim Milyoner Olmak İster’in Efsanesi Kenan Işık

Kim Milyoner Olmak İster yarışması denince de akla gelen isimlerin en başında Kenan Işık yer aldı. Efsane isimler arasında gösterilen Kenan Işık rahatsızlığının ardından programı bitirmek zorunda kaldı ve yerine Selçuk Yöntem getirildi. 2014 senesinde spor salonuna giden ve ayağının kayması sonucunda düşerek kafasına darbe alan Kenan Işık hastaneye kaldırılmış ve ardından da komaya girerek yoğun bakımda tedavisine devam edilmişti.

Kenan Işık

Selçuk Yöntem de uzunca bir süre Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sunuculuk yapmış ancak izleyiciler tarafından program pek fazla ilgi görmemişti. Yaklaşık iki sezondur yarışmanın sunucusu olan oyuncu Murat Yıldırım ise programa değişik bir dinamizm getirdi. Sunumu ile her zaman izleyenlerden tam not alan Yıldırım, kısa sürede Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Ne kadar gözler halen Kenan Işık’ı arasa da Murat Yıldırım’ın uzunca bir süre bu yarışmayı devam ettirmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*