Kızım dizisi kararını vermeli! Ya duygu sağmalı ya da hikayeyi dağıtmalı

Kızım dizisi kararını vermeli! Ya duygu sağmalı ya da hikayeyi dağıtmalı

Tanıtımlarında kızından bihaber ve kendi başına, savruk yaşamaya alışmış, kızı olduğu gerçeğini kabul etmeyen ve bu sorumluluğu üstlenmek istemeyen bir baba figürü tanıtıldı. 1. bölümde zaten böyle bir hikaye üstüne kurgulandı.

Beren Gökyıldız’ın ve Buğra Gülsoy’un oyunculuğu diziyi titretmeye, ben de varım demeye yetti tabi ama dizilerde gerçek olan şu ki, dizi her zaman oyuncuları ile ilerlemez. Televizyon ekranları ne ünlü karakterlerin kısa süren dizilerini gördü, dolayısı ile dizinin hikayesi ve o hikayenin akıp akmadığı da dizinin kaderini doğrudan belirleyen faktörlerden biri.

Kızım dizisinin ilk bölümü için eleştirilebilecek yönü ise hikayenin ekrana taşınması sürecine yansıdı. Süresi 2 saati geçen bir dizi yapıldığında sıkmaması için hikayenin yayılması, daha fazla karakter ile sahne geçişlerinin çoğaltılması gerekir. Kızım’ın ilk bölümü ise 4 karakter etrafında geçti ve henüz Öykü’nün hastalığı bir sahne görünüp kaybolan teyzesi dışında kimse tarafından bilinmiyor.

Hal böyle olunca duygunun ağır basacağı sahnelerde ekrana taşınamadı. Sonuç olarak da 2 saatten uzun bir süre, duygudan yoksun 4 kişi etrafında bir hikaye geçti. Konusu itibari ile etkileyici bir hikayesi bulunan Kızım’da Öykü’nün dramı ekranlara uygun dozda yansıtılırsa, güldüren anları ile birlikte hüzünlendiren sahneleri de Türk izleyicisini etkileyebilecek bir dizi olacaktır.

Çarşamba gününü seçerek Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz gibi iki dişli rakibin karşısında olmak yeterince zorken, birde işi durağanlaştırıp, kendini tekrar eden bir yöne çekerseniz ‘yazık oldu’ dedirtmekten başka bir iş yapmazsınız.

Diziyi Çarşamba gününe koyup, iddialıyız diyen diziyi Medyapım’ın yapmasından ötürü umutlarımız yerinde, Fatih Aksoy bu işin kurdu, oyuncuları da muazzam. İnanıyoruz ki ilerleyen bölümleri itibari ile duygu ön plana çıkarılacak, yeni karakterlerin rolleri ile de dizi 3-4 kişinin etrafında dönmeyi bırakıp, Çarşamba’ya sel aldıracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*