Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Kriz Leman’ı cep boy, Uykusuz’u da 5 lira yaptı

Kültür Sanat

Kriz Leman’ı cep boy, Uykusuz’u da 5 lira yaptı

Büyük bir beğeni ile takip edilen LeMan ve Uykusuz isimli karikatür dergilerinin yeni sayılarını almak isteyen okurlar sürprizler ile karşılaştı. LeMan dergisi, cep boy olarak satışa sunulurken, Uykusuz’a da zam geldi.

Geçtiğimiz günlerde DW Türkçe editörünün haberini alıntalayarak, SEKA’nın satılması sonrası kağıt fiyatı nedeni ile bir sonra ki sayıyı nasıl çıkaracağız bilmiyoruz diyen L-Manyak dergisi LeMan, yeni sayısını cep boy olarak çıkardı.

Okurların yüzünde her sayısı ile tebessüm oluşturan Uykusuz ise, kepenk kapatmamak, derginin yayınına son vermemek için derginin fiyatına 1 TL zam yapmak zorunda kaldı ve yeni fiyatı olan 5 TL ile piyasaya sürüldü.

Her iki dergi de istemeyerek yöneldikleri bu son durumlarını sosyal medya hesaplarından takipçilerine duyurdu. LeMan imalı bir gönderme de bulunarak, “SEKA’yı kapatanlar utansın… Cep LeMan bayilerde…” dedi.

Uykusuz’un metni ise biraz daha uzundu ve onlarında tepkisi tıpkı LeMan’da olduğu gibi Seka’nın kapatılmasına yönelik oldu. Kapatılan SEKA fabrikası sonrasında kağıdı ithal etmek zorunda kalan dergiler, döviz üzerinden alınan kağıtların pahalılığının derginin ekonomik hayatı için yarattığı olumsuz şarttan dert yandı.

uykusuz açıklama

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı