Lady Diana’nın Ölmeden Önceki Son Telefon Konuşması! Annesini Aramış!

İngiltere Prensesi Diana’nın kaza süsü verildiği ancak cinayet olduğu söylenen ölümü günümüzde hala konuşulmaya devam ediyor. Bir araç içerisinde yanında sevgilisi olduğu söylenen bir kişi ile iddialara göre gazetecilerden kaçarken kaza yaparak hayatını kaybetmişti. Genç yaşta meydana gelen bu ölüm Kraliyet ailesi içerisinde de şok etkisi yaratmıştı. Ölümünün ardından yıllarca pek çok şey söylendi. Kaza olduğuna inananlar olduğu gibi bu durumun tamamen cinayet olduğunu savunanlarda var.

Ancak son zamanlarda Diana’nın hem uşaklığını yapan hemde aralarındaki bağdan dolayı sırdaş oldukları belirlenen Paul Burrell bir dönem devam eden mahkemeye tanıklık yaparak bazı açıklamalarda bulunmuş. Bu açıklamalar arasında en dikkat çekeni ise prensesin ölmeden önce en son annesi ile yaptığı telefon görüşmesi oldu. Bu telefon görüşmesinin ayrıntıları son derece ilgi çekici..

Annesiyle Yaptığı Görüşmeler Dikkat Çekici!

Ünlü prensesin ölümünden önce annesi ile sık sık telefonda görüştüğü hem uşağı hem de sırdaşı olan kadın tarafından mahkemeye sunuldu. Prensesin ölümüne ilişkin davada seyri değiştirecek açıklamalar yapıldığı söyleniyor. Bu telefon görüşmeleri mahkemenin de ilgisini çektiği için soruşturma dosyasında yerini çoktan almış.

Prensesin uşağı Paul Burrell şahit olduğu telefon görüşmelerinde Diana’nın annesinin Diana’ya son derece sert şekilde yüklendiği ve oldukça ağır ithamlarda bulunduğunu iddia ediyor. Anne ile kızı arasında geçen bu sert konuşmalar ölümünden iki ay öncesine kadar sürekli olarak devam etmiş.

Anlatılanlara göre uşak bir gün prensesin odasına girdiği zaman son derece üzgün olduğunu ve telefon başında olduğunu görür. Prenses hemen uşağını yanına çağırarak sessiz olmasını ve bir süre telefonu dinlemesini ister. Uşak ise telefonu dinledikten sonra sesinden hemen prensesin annesi Frances Shand Kydd olduğunu anlar.

Annesinin Konuşmaları Son Derece Sertmiş!

Bu görüşmelerin gerçekleştiği tarih ise son derece manidar. İddialara göre o dönem Prenses Diana’nın müslüman iş adamı Dodi El Fayed ile bir ilişkisi olduğunun tüm dünya tarafından konuşulmaya başladığı tarih. Ayrıca sadece İngiliz basını değil tüm dünya basını prenses ile iş adamının fotoğraflarını yayınlamaya başlamış. Bu durumu gazetelerden takip eden annenin ise son derece sinirlendiği söyleniyor.

O dönemlerde Kraliyet ailesine karşı kendisini savunmak zorunda kalan prenses bir de annesi ile uğraşmak zorunda kalmış. Sıkı bir Hristiyan olan annenin en büyük tepkisi kızının müslüman birisiyle aşk yaşıyor olmasıymış. Gerçekleşen telefon konuşmasında annesi hem erkeklere hem de baka dinlere karşı nefret dolu söylemlerde bulunmuş. Bunun ardından prensesin annesi ile yaptığı her telefon görüşmesinin sonunda çok üzüldüğü ve saatlerce ağladığı öğrenildi. Ardından uşağının yanında bir daha annesi ile konuşmayacağını söyleyen prenses bu kararından hiç vazgeçmemiş. Ölünceye kadar annesi kızına pek çok kere ulaşmaya çalışmış ancak başarılı olamamış. Bu anlatılanlar mahkeme dosyasında yer alırken prensesin ölümünün hala şüpheli olması dikkat çekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*