Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Madd Entertainment ilk satışını Kızım ile MIPCOM’da yaptı

Televizyon

Madd Entertainment ilk satışını Kızım ile MIPCOM’da yaptı

TV 8’in uzun bir aradan sonra başlattığı dizi atılımında, ekranlara getirdiği ve ilk bölümleri ile ilgili gören dizisi Kızım, MIPCOM’da alıcı adaylarına tanıtıldı.

Madd Entertainment ilk satışını Kızım ile MIPCOM'da yaptı

Dünya’nın en büyük televizyon fuarı olarak bilinen, Cannes’de gerçekleştirilen MIPCOM’da tanıtılan Kızım dizisinin yurt dışına satış çalışmaları başarı ile yürütülürken, ilk satışı da yapıldı.

Medyapım’ın Kore uyarlaması olarak TV 8 için hazırladığı Kızım dizisi, ilk olarak komşu ülke Yunanistan’a satıldı. DVD hakları da verilen diziyi Yunanistan’dan alan ‘Victory’ oldu.

Ay Yapım ve Medyapım’ın resmi açılışını Cannes’de yaptığı ortak şirketi olan Madd Entertainment, ilk satışını da Kızım ile yapmış oldu. Uluslararası Satış bölümüne getirilen Özlem Özsümbül, Kızım dizisinin Latin Amerika’ya satılması içinde görüşmelerin olumlu bir şekilde sürdüğünü anlattı.

Medyapım’ın Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Bir Litre Gözyaşı (One Litre of Tears) ve Ay Yapım’ın dizisi Çarpışma (Crash) de yine festivalde tanıtılırken, bu dizilerin dağıtımını da yine her iki yapım firmasının ortaklaşa kurduğu Madd Entertainment üstleniyor.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı