Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat oyunu sahneye çıkıyor

Kültür Sanat

Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat oyunu sahneye çıkıyor

Ahmet Sami Özbudak’ın kaleme aldığı, Emrah Eren’in dümeninde oturduğu Meçhul Paşa “Bir Hınzır Neşriyat” oyunu açılışını bu akşam Trump Kültür Merkezi’nde yapacak.

Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat oyunu sahneye çıkıyor

Dünya prömiyerini 13 Kasım Salı günü yani bu akşam yapacak olan oyunun arkasında Tiyatroadam bulunurken, Marko Paşa isimli mizah gazetesinin günlüğünü tutan bir oyun olarak sahneye konacak.

Başarılı oyuncular Erdem Akakçe, Bülent Çolak ve Fatih Koyunoğlu’nun yer aldığı oyun, Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Mustafa Mim Uykusuz tarafından çıkartılan, Türkiye’nin ilk siyasi mizah gazetesi olma özelliği taşıyan Markopaşa’nın 1946’da başlayıp meçhule doğru giden serüveni, ‘bir cılız kalemden dile gelen hakikat’in peşinden gitmiş.

Toplam 7 isim, 8 sahip, 10 yazı işleri müdürü, 9 matbaa, 10 adres değiştirerek dönemin çetin koşullarında güçlü isimleri ürkütebilen, fırsat bulduğunda da okurlarına ulaştırılan gazetenin 77 sayısı bulunuyor. Bu sayılar aleyhine açılan 16 dava sonucu yatılan toplam 8 yıl, 2,5 aylık mahpuslukları da es geçmemek lazım.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı