Mehmet Ali Erbil’in ‘kaçış’ sendromu nüksetti, sağlık durumu kritik!

Mehmet Ali Erbil'in 'kaçış' sendromu nüksetti, sağlık durumu kritik!

Geçtiğimiz hafta evinin banyosunda düşmesi sonrasında sakatlanan, ameliyata alınıp ardından da hastanede gözetimine devam edilen Mehmet Ali Erbil’in kaçış sendromu hastalığı nüksedince, sağlık durumu kötüleşti.

Oluşan kırık nedeni ile olduğu ameliyatın ardından gözetim altında tutulduğu hastanede, düşmeye bağlı oluşan yaralanmaya istinaden ikinci kez gireceği ameliyat öncesinde sağlık durumu kritik bir noktaya ulaştı.

Ünlü şovmenin doktoru Jan Klod, şovmenin durumu ile ilgili olarak, “dönemlerden daha ağır bir durumla karşı karşıyayız.” demişti. Bulunduğu hastanede 5 gündür tedavisi süren Erbil’in son sağlık durumu ile ilgili konuşan kızı Sezin Erbil, “Babamın durumu kötü, lütfen herkes dua etsin. Düşmeye bağlı yapılacak ikinci ameliyatın şu anda çok önemi yok çünkü babamın kendi hastalığı ‘kaçış’ sendromu nüksetti. Doktorlar tedavisi için uğraşıyor. Biz de çaresizce bekliyoruz. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.” dedi.

Kaçış Sendromu Hakkında Bilgi Verdi

Mehmet Ali Erbil’in 16 yıldır mücadele ettiği ‘kaçış’ sendromu hastalığı ile ilgili süreci yöneten doktor Jan Klod Kayuka, “Şu an için bir şey söyleyemiyoruz, beklemedeyiz. Bunun kaburga kırıklarıyla alakası yok. 16 yıllık hastalığını tetikledi. Bu kez diğer dönemlerden daha ağır. Şimdilik bunları söyleyebilirim” diye konuştu.

Erbil’in kız kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil ise abisinin sağlık durumu ile ilgili şu sözleri kullandı:

“Abimin yıllardır süren hastalığı damarlarındaki kanın plazma kısmının dokular içine sızması durumu. Sürekli aldığı özel serumlarla kontrol altındaydı. Aslında senelerdir bu çok ender hastalıkla mücadele içinde olmasına karşın hep duruma şükrederdi. Kaburga kırığı ve kanama çok ciddi bir travma oldu. Bu hastalık da şiddetli bir şekilde tetiklendi. Şu anda tetiklenen ‘kaçış’ hadisesi devam ediyor. Bu yüzden durumu ciddiyetini koruyor.

Tedavisi sürüyor. Bu farklı bir hastalık olduğu için yanıt 24 saat içerisinde de verebilir 48 saat de olabilir ama daha uzun da sürebilir. Önceden ayda bir serum alıyordu bu hastalıkla ilgili, kontrol altındaydı ama şimdi kaburgası kırıkken tetikledi. Bu yüzden hazırlıksız olduğu için kontrol altına alınamadı. Pazartesi yapılması planlanan ameliyat bu gelişmeler üzerine iptal edildi. Herkesten dua etmesini istiyoruz. Çok seveni var, Allah sevenlerine bağışlasın. Ben inanıyorum atlatacak bu süreci.”

KAÇIŞ SENDROMU HAKKINDA

Tedavisi olmayan bir hastalık olan kaçış sendromu, damar dışına sıvı kaçması ile oluşurken, tansiyon düşmesi ve kan basıncının azalması gibi etkilere neden olabiliyor. Bunun sonucunda da hasta ‘şok’ geçirebiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*