Misafir filmi gösterime giriyor

Misafir filmi gösterime giriyor

Andaç Haznedaroğlu’nun 3 yıl boyunca sınır kamplarında göçmenlerle zaman geçirerek hazırlandığı sinema filmi ‘Misafir’, izleyiciyle buluşuyor. Suriye’deki iç savaştan kaçarak İstanbul’a gelen 8 yaşındaki ‘Lena’nın çarpıcı, sert ve sarsıcı hikâyesini anlatan film, izleyiciye duygu dolu anlar yaşatırken aynı zamanda hayatını da sorgulatacak.

Geri sayım başladı

‘Misafir’in başrolünde yer alan Rawan Skef, göçmen kamplarındaki binlerce çocuk arasından seçildi. Filmin çekimlerinin ardından Yunanistan’daki bir göçmen kampında bir süre kalan Skef, yaşamını şu anda Bremen’deki göçmen kampında sürdürüyor.

Toygar Işıklı’nın müziklerine imzasını attığı film, geçtiğimiz yıl dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Antalya Film Festivali’nde ‘Avni Tolunay Seyirci Ödülü’, Boğaziçi Film Festivali’nde ‘En iyi film’ ve ‘En İyi Kurgu’ ödülü’ kazandı. Yurt dışında festival yolculuğuna devam eden ‘Misafir’, son olarak Dublin İpek Yolu Film Festivali ile Malmö Arap Film Festivali’nden de ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülleri aldı.

Samanyolu, Haziran Gecesi, Gülpare ve Dudaktan Kalbe gibi unutulmaz yapımların yönetmenliğini üstlenen başarılı isim Andaç Haznedaroğlu’nun yeni filmi 14 Eylül’de vizyonda olacak.

misafir film afişi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*