Moda haftası bitti ama o genç jenerasyon daha çok konuşulacak

Moda haftası bitti ama o genç jenerasyon daha çok konuşulacak

Moda haftasında, podyumda yürüyen bir çok güzel ismin ünlü modacıların yeni sezon ürünlerini tanıttığı defileler büyük bir ilgi ile takip edilirken, Zorlu PSM adeta ünlü akınına uğradı.

Geçmiş yıllarda kalabalık nedeni ile yapılan eleştirilerin dikkate alındığı moda haftası, Türkiye basınının olduğu kadar Dünya basınının da gündemindeydi.

New York Moda Haftası ile aynı tarihlere gelmesine rağmen Dünyaca ünlü pek çok medya çalışanı ve satın alma görevlileri defileleri sıkı bir şekilde takip etti. Elle Erkek’in Çin oluşumu, Forbes USA, Vogue’nin İtalya ve Almanya temsilcileri, Fashion Today, Elle İtalya gibi onlarca yabancı yayınların temsilcileri takip eden kuruluşlar arasında yer aldı.

Daha Çok Konuşulacak

Bilhassa genç tasarımcıların çalışmaları büyük beğeni toplarken, ilgili medya kuruluşlarının temsilcileri de ortaya çıkan tasarımlardan övgü ile bahsetti. US dergisi fotoğrafçısının da çok beğendiği DB Berdan defilesi, moda haftasının gözdeleri arasında yer aldı.

Ekranların iki güzel oyuncusu Burcu Kıratlı ve Begüm Kütük’te podyumda yürüyen isimler arasında idi. DB Merdan için podyumda yürüyen Kıratlı yaşadığı tecrübeyi, “Bu benim ilk podyum deneyimim değildi. Ama podyuma her çıkışımda da aynı yüksek enerjiyi ve heyecanı hissediyorum” dedi. Deniz Berdan’ın tasarım anlayışını çok beğendiğini ve kızıyla kurduğu markayı takip ettiğini söyleyen oyuncu, “İnsanın takip ettiği bir tasarımcı için podyuma çıkması tabii ki daha da büyük bir heyecan. Bu çok enerjik koleksiyondan bir parça taşımak çok eğlenceliydi” sözleri ile anlattı.

Baş manken Özge Ulusoy ile birlikte Özlem Süer’in tasarımları ile podyumda yürüyen Begüm Kütük’te, “Çok heyecanlandım. Podyuma çıkmadan önce kuliste dizlerim titriyordu” diyerek heyecanını anlattı. İçerisinde bulunduğu atmosferi de büyüleyici olarak niteleyen Kütük, “Podyuma çıktığım an o ışıl ışıl ve aydınlık atmosfer beni çok etkiledi.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*