Mucize 2 Aşk Filmi Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Mucize 2 Aşk

Vizyonlarda merakla başlaması beklenen ve yönetmen koltuğunda Mahsun Kırmızıgül’ün oturduğu Mucize 2 Aşk filmine sayılı günler kala heyecan doruğa yükseldi. Filmin vizyona gireceği tarihi bekleyenler haricinde filmin konusunu da merak edenler iyice çoğaldı.

Geçtiğimiz sene Ekim ayı içerisinde İzmir’in Foça ilçesinde çekimlerine start verilen Mucize 2 Aşk filmi için geri sayımın devam ettiği şu günlerde, filmin senaryosu ile gişe hasılatı kırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha öncesinde özellikle Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare ve Mucize filmleri sinemalarda büyük bir hasılat elde eden Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2 Aşk ile de bu zincire bir halka ekleyecek gibi…

Filmin konusunda yaşanmış bir aşk hikayesi ön planda tutuluyor. İzmir’in Foça ilçesinde çekimlerine başlanan Mucize 2 Aşk filmi senaryo gereğince Kars’ta son buluyor. En önemli bölümlerinin Foça’da bulunan Yenifoça Mahallesi’nde çekilen Mucize 2 Aşk filmi için bazı sahneler gereğince bölgede bulunan adalar ile hemen ilçe merkezindeki Marsilya Meydanı’nın seçilmesi de gözlerden kaçmıyor. Filmin en dikkat çekici özellikleri arasında ise kullanılan figürler yer almakta… Çiçekçi ve seyyar satıcı tezgahlarından, taş duvarları süsleyen eski sinema afişlerinin Marsilya Meydanı’na asılması görenleri de epeyce dikkatini çeken cinsten…

Mucize 2 Aşk Filmi Ne Zaman Gösterime Girecek?

2014 senesinde ilki çekilen ve Mucize filminin devamı niteliğinde olan Mucize 2 Aşk filminin 1 Mart 2019 tarihinde beyaz perdeye girmesi kesinleşti.

Mucize 2 Aşk

Mahsun Kırmızıgül yönetmenliğinde çekilen Mucize 2 Aşk filminin oyuncu kadrosunda yine birbirinden ünlü oyuncular yer almakta… Başrollerinde Mert Turak ile Fikret Kuşkan’ın bulunduğu Mucize 2 Aşk filminin diğer oyuncularından bazılarını ise Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar ve Şenay Gürler oluşturuyor.

Mucize 2 Aşk Filmi Konusu

İlk filmde idealist bir öğretmeni canlandıran Mahir karakteri doğu bölgemizdeki ücra bir köye tayin olarak hayatını değiştirdiği aile ele alınmıştı. Ailede bulunan engelli çocuk Aziz ile yaşadığı dostluk herkesi derinden etkilemişti. Aziz’in ilerleyen zamanlarda kadere de inat bölgenin en güzel kızı ile evlendirilmesi trajik olayların başlangıcı olmuştu. Yaşadıkları sonrasında baskılara daha fazla dayanamayan Aziz’in karısını da yanına alarak köyünden kaçması ile yıllar sonra geriye dönmesi herkesin büyük bir şaşkınlığa uğramasına sebebiyet vermişti.

Aziz artık eskisi gibi değil, tüm dertlerinden ve kendisinin hayatını değiştiren her şeyden arınarak sağlıklı, mutlu ve normal bir insan olarak ailesinin karşısına çıkmıştı. Çünkü Aziz artık bir mucizeye imza atmıştı. Mucizenin adı aşktı.

Filmdeki asıl konu Aziz’in Mahsun Kırmızıgül’ün çocukluk arkadaşı olması idi. Herkesin alay ettiği Aziz’e destek olan bir arkadaşı canlandırdı. Asıl mesele ise Aziz’in babasının hiç ortada yokken bir hayat kurtarması ve bunun sonucunda da kendi oğlunun hayatını değiştireceği bir hamleye sebebiyet vermesiydi. Hiç bilmeden evlendiği Aziz’i düğün günü gören Mızgin için artık geri dönüş yoktu. Ancak Aziz, karısının güzelliği karşısında büyülenmiş ve hayata daha dört ellere sarılarak iyileşmek için inatla mücadeleye soyundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*