Muharrem İnce, Buket Aydın’ın 40 programına konuk oldu

Muharrem İnce, Buket Aydın'ın 40 programına konuk oldu

CNN Türk ekranlarında yayınlanan, 40 terleten soru ile konuklarını sıkıştıran başarılı sunucu Buket Aydın’ın bu hafta ki konuğu CHP’nin güçlü isimlerinden Muharrem İnce oldu. Seçimi kaybetmesi sonrasında CHP’nin başına geçmek için harekete geçen ancak kurultay için yeterli oyu toplayamayan İnce, seçimi kaybetmelerinin nedenini açıkladı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı açıklandığında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin adayı Muharrem İnce’yi, ‘Gel bakalım Muharrem’ diyerek çağırmasını, seçimleri kaybetme sebebi olarak gördüğünü belirten İnce, şu açıklamalarda bulundu.

Samimi açıklamalarda bulundu

“Biz seçimi aday açıklandığım gün kaybettik. ‘Gel bakalım Muharrem’le kaybettik. Çift başlı görüntü verdik. Seçimi orada kaybettik biz. Ama yapacağım bir şey yoktu. Çift başlı görüntü yaramadı. İnsanlar bizi daha dirayetli bulabilirdi. Gel bakalım Muharrem’de tuzu biberi oldu” yorumunda bulundu.

Adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı içinde geçen İnce, o soruya da şöyle yanıt verdi:

“259 bin kişi yanlış yapamaz. Parti’nin İstanbul’daki üye sayısı. Onların önüne sandık konulmalıdır, başka hangi arkadaşlarımız bu konuda yarışmak istiyorsa partililer bunu belirlemelidir. Böyle bir şey olursa önce parti hareketlenmelidir, parti ayağa kalkar. Ben belirledim bu adayı der, bu ayağa kalkan parti başka partiye oy veren seçmeni de etkileyecektir. Geçmişte bunun örnekleri var; 89’da Sayın Nurettin Sözen tek başına sandığa gitti, tek adaydı ve seçimi kazandı.

ÖNCE PARTİNİN AYAĞA KALKMASI LAZIM

Böyle bir yapılanmayla seçimin kazanılabileceğini düşünüyorum, önce partinin ayağa kalkması lazım, böyle bir yarış olursa varım. Bunun haricinde bir yarışta yokum. ‘Gel seni aday yapalım’, ben yokum. Partinin tabanını esas alıyorum, ayağa kalmış bir Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sinop’a da, Mersin’e de, Trabzon’a da, İzmir’e de İstanbul’dan bu rüzgârın gideceğini biliyorum, düşünüyorum. Küskün seçmenin barışacağını bu şekilde bir başarı hikâyesinin yazılacağını yani İstanbul seçiminin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Seçimi için bir prova olduğunu, buradan başlayarak Türkiye’yi ayağa kaldırabileceğimizi, ekonomiyi düzeltebileceğimizi, terörü sonlandırabileceğimizi, çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebileceğimizi, bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Aksi halde ben yokum, partimin kazanması için uğraşacağım o ayrı bir mesele.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*