Müjde Uzman’ın Ceyhun Yılmaz’a açtığı davada hapis cezası!

Müjde Uzman'ın Ceyhun Yılmaz'a açtığı davada hapis cezası!

Ünlü televizyoncu ve köşe yazarı Mesut Yar’ın sunduğu ‘Burada Laf Çok’ programı, o dönem Müjde Uzman ve Ceyhun Yılmaz isimlerini konuk etmişti. Programın sunucusu Mesut Yar’ın, Uzman’a sorduğu soru, davanın sebebi oldu.

Öyle ki, bu soru sonrasında araya giren Ceyhun Yılmaz, sessizce ‘o.puluk’ diyerek şaka yapmak istemiş ancak programı izleyen kullanıcılar sosyal medya’da bu ifadeye karşı yoğun tepki göstermişti. Bu sözü duyduğunda bir süre şaşkına dönen Müjde Uzman, sosyal medyada yükselen tepkilere duyarsız kalmayarak, oyuncu ve radyocu Ceyhun Yılmaz’dan şikayetçi olmuştu.

Davada Karar Çıktı

Bugün görülen davada karar çıkarken, Ceyhun Yılmaz için verilen hapis cezası, herhangi bir suçu olmaması nedeniyle ertelendi. Konu ile ilgili açıklama yapan Uzman’ın avukatı Feyza Altun, sonuçlanan dava için şöyle konuştu:

“Müvekkilim Müjde Uzman ‘ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz’ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz’ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz ‘ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir. Karar temyiz edilebilecektir. Kendisi tüm bu süreç içerisinde “şaka” yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*