Murat Şeker’in adını kullanıp dolandırıyorlar

Murat Şeker'in adını kullanıp dolandırıyorlar

Ben Murat Şeker’im diye gelerek telefon çalan, dizi de oynatacağım diyerek para isteyen dolandırıcılar hakkında uyarılarda bulunan Murat Şeker, şu ifadeleri kullandı:

“Benim adımı kullanarak ‘Ben Murat Şeker’im’ diyerek insanları dolandırıyor. Öğrendiğim kadarıyla 2 tane cep telefonu çalmış. İnsanların yanına giderek ‘Ben Murat Şeker telefonunuzu kullanabilir miyim?’ diyerek alıyor vatandaşın telefonunu konuşa konuşa gidiyor ve gözden kayboluyor. Gecen gün sosyal medya üzerinden biri mesaj attı; ‘Murat bey bugün Şişli’de görüşmüştük, ‘Beni Arka Sokaklar dizisinde oynatacaktınız’ diyor. Bende cevap yazarak ‘Almanya’dayım sizinle de görüşme yapmadım. Benim adımı kullanan bir sahtekar var ona denk geldiniz herhalde dedim.

Para Veririz

Birde bu sahtekar milletten para alıyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı ve özellikle gençlerimizi uyarıyorum. Biz yönetmenler, filmde oynattıklarımıza para veriyoruz. Oyuncuların paralarını almıyoruz. Oynayan herkese emeklerinin karşılığında para veriyoruz, para almıyoruz. Akıl var mantık var, olur mu para almak? O yüzden özellikle geçlerimiz bu duruma dikkat etsin. Benim adımı kullanarak etrafta dolaşan dolandırıcıya dikkat etsinler. Özellikle genç kızların yanına gidip ‘Sizden çok güzel bir elektrik aldım, sizi filmde oynatırım’ diyormuş. Ben sokaklarda öyle şeyler yapmıyorum. Çalıştığım oyuncularda belli en çok eleştiriyi de bu yüzden alıyorum. Benim tipim belli sokaktan kimseyi çevirip bir şey dediğim de yok. Bir savcı ile görüştüm ‘Bundan fazla bir şey çıkmaz’ dedi. Biz medya da biraz bilinen insan olarak, cep telefonuna ismimi yazarsan bütün bilgilerim çıkar ortaya. Gençlerin ve vatandaşlarımızın biraz uyanık olmaları lazım.”

Bundan 6 ay önce vardı piyasada gezip benim ismimi kullanıp insanları dolandıran bu şahıs. Bir süredir sesi sedası çıkmıyordu. 3 gündür yine başlamış benim adımı kullanarak dolandırıcılık yapmaya. Bu sahtekar soteye yatıp bizim film çıkarmamızı kolluyor. Daha çok ismimiz piyasada ve haberlerde yer alınca, sinsi bekliyor ve ismimiz duyulmaya başladığında yeniden piyasaya çıkıyor. Ama ben onu bulacağım

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*