Mustafa Koç’a Anma Töreni Yapıldı!

Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından biri olan ve Koç Holding’in 3’üncü kuşak Yönetim Kurulu Başkanı olan merhum Mustafa Koç, vefatının üçüncü sene-i devriyesinde mezarı başında anıldı.

Zincirlikuyu Mezarlığında yer alan aile kabristanlığında yatmakta olan Mustafa Koç’a anma töreni yapıldı.

Törende bazı açıklamalarda bulunan Koç Holding Üst Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çakıroğlu, Mustafa Koç’un yokluğunun kendilerini bir hayli üzdüğünden bahsetti. Koç’un hiç beklenmedik bir anda ve oldukça erken bir zamanda kaybetmiş olmanın acısının bugün hala ilk günkü gibi yaşandığından bahseden Çakıroğlu, iş dünyası için önemli bir değer olan Mustafa Koç’un vizyonerliği, iyimserliği, insani değerleri ve enerjisi ile bu çevreye adeta iyi bir örnek olduğunu ifade etti. Kendisini hem tanıyanların, hem de tanımayanların büyük hayranlığını kazandığını, Türk toplumu için çıtayı daima en yukarıya taşıdığını ve her şartta ve koşulda şirketin daha büyük başarılara imza atması adına ilham kaynağı olan bir lider olduğunu belirtti. Mustafa Koç’un her zaman kalplerde yaşamaya devam edeceğine vurgu yapan Levent Çakıroğlu, gerek ismi, gerekse gerçekleştirmiş olduğu başarılarının asla silinmeyeceğini dile getirdi.

Çalışma Arkadaşlarının “Mavi Gözlü, Güler Yüzlü Patron”u Gideli Tam 3 Yıl Oldu

Mustafa Koç, 21 Ocak 2016 tarihinde evinde spor yaptığı esnada rahatsızlık geçirdi. İlk müdahalesinin Beykoz Devlet Hastanesi’nde yapıldığı Koç’un kalp krizi geçirdiği anlaşılırken, daha sonrasında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne nakledildi. Burada ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mustafa Koç, tam 56 yaşında hayat ile mücadelesini kaybetti. Koç’un bu ani ölümü, gerek iş dünyasında, gerekse sanat dünyasında derin bir sarsıntı ve üzüntüye neden oldu.

İş, sanat ve siyaset dünyasının yoğun katılım gösterdiği cenaze töreni Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’nde, öğle namazına müteakiben düzenlendi. Mustafa Koç, çalışanlarının “Mavi Gözlü, Güler Yüzlü Patron” yazılı pankartları eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Yaşamı boyunca pek çok insanın yapmak isteyip de başaramadığı, görmek isteyip de göremediği şeyleri başaran Mustafa Koç, arkasında kendisini özlemle yad eden aile, dostlar, çalışanlar ve seven insanlar bıraktı.

Koç Ailesi’nin Medarı İftiharı Mustafa Koç Kimdir?

Yönetim Kurulu Başkanlığını kabul ettiği 2003 yılından vefatına kadar şirketin en parlak dönemini geçirmesini sağlayan Mustafa Koç, ailenin üçüncü kuşak üyelerinde biridir. Lise öğrenimini 1980 yılında İsviçre Lyceum Alpinum Zuoz’da tamamlayan Koç, üniversite eğitimini ise 1894 yılında ABD George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini tamamlamasının hemen ardından iş dünyasına Tofaş’ta müşavir olarak atılan Mustafa Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından Koç Holding’e geçiş yaptı. 92 yılından 2003 yılına kadar holding içerisinde çeşitli görevler üstelenen Koç, 2003 yılından vefatına kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak pek çok başarıya imza attı. 2005 yılında İtalyan hükümetinden aldığı D’Industria nişanı ile 2012 yılında almış olduğu Uluslararası Leonardo Ödülü bu başarılarının ispatı oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*