Neco boşanma sürecinde olduğu İdil Erge’ye şiddet uyguladı

Neco boşanma sürecinde olduğu İdil Erge'ye şiddet uyguladı

Türkiye hala Ahmet Kural’ın Sıla’ya şiddet uyguladığı iddialarını tartışırken, ünlü şarkıcı ve oyuncu Neco’ya, boşanacağı eşi İdil Erge’yi darp ettiği iddiasıyla, mahkeme tarafından uzaklaştırma kararı verildi.

10 yıl önce evlenen, aralarında 25 yaş fark bulunan Neco ve İdil Erge’nin geçtiğimiz ay boşanma kararı aldığı ortaya çıkmıştı. Neco olarak bilinen Nejat Özyılmazel’in kendisine şiddet uyguladığını belirten İdil Erge, mahkemeye başvurarak, eşi için uzaklaştırma kararı çıkarttırdı.

Hastanelik Olmuştu

Yaşanan olayda İdil Erge’nin gözünden, göğsünden ve elinden yaralanarak hastanelik olduğu öğrenildi. Olayın ardından eşi Neco’dan şikayetçi olarak darp raporu alan Erge’nin daha sonra şikayetinden vazgeçtiği ortaya çıktı. Olayın adliyeye intikal etmesi nedeniyle suçun işlendiğini sabit gören adli makamlar Neco’ya 1 ay evden uzaklaştırma ve TCK’nın 86/2 maddesi gereğince kasten yaralama suçundan para cezası verdi.

İkinci kez uzaklaştırma aldı Bu olaydan sonra Neco’nun 1 yıl boyunca eşi Erge’ye psikolojik şiddet uygulayarak tehdit ettiği iddia edildi. Bu duruma daha fazla dayanamayan Erge, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Olayın mahkemeye taşınmasının ardından savcılık kararıyla şarkıcı Neco’ya 3 ay daha evden uzaklaştırma cezası verildi. Aynı evde yaşamaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*